PDA

View Full Version : سوال: database داخلی در ویندوز اپلیکیشن

nanoox
سه شنبه 26 مرداد 1395, 14:16 عصر
سلام به همه دوستان
من میخوام یه برنامه دیاگ بنویسم که ویندوز فرم باشه با C#
اما میخوام مثه برنامه هایی که با mvc نوشته میشه که خودش app data داره و توی خودش دیتابیسش هست ، اینطوری باشه، میخوام از دیتابیس بیرونی استفاده نکم
با چی اینکارو بکنم بهتره یا اصلا چه راهی داره؟

mrprestige
سه شنبه 26 مرداد 1395, 18:19 عصر
سلام دوست من وقت بخیر ، دوست عزیز اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم . بنده با MVC کار نکردم ولی فرمودید دیتابیس از داخل برنامه میخواید ایجاد و اجرا بشه میتونید از SQL Express که داخل #C هم وجود داره استفاده کنید از پنل Server Explorer میتونید روی Data connection راست کلیک و سپس new connection رو بزنید و پایگاهتون رو ایجاد کنید داخل خوده برنامه فقط لازمه اش اینه که موقع نصب VS در سمت Customize حتما تیک مربوط به Sql express رو بزنید

اگه لازم به توضیح بیشتر هست بفرمایید تا عرض کنم .

پیروز و موفق باشید

omid nasri
سه شنبه 26 مرداد 1395, 19:58 عصر
سلام به همه دوستان
من میخوام یه برنامه دیاگ بنویسم که ویندوز فرم باشه با C#‎
اما میخوام مثه برنامه هایی که با mvc نوشته میشه که خودش app data داره و توی خودش دیتابیسش هست ، اینطوری باشه، میخوام از دیتابیس بیرونی استفاده نکم
با چی اینکارو بکنم بهتره یا اصلا چه راهی داره؟

راه‌های متفاوتی وجود دارد برای مثال استفاده از پایگاه داده Sqlite که با EF هم قابل پیاده سازی است یک نمونه اینجا ^ (https://www.google.com/search?q=sqllite+ef&ie=utf-8&oe=utf-8) و یا در حال عادی DataAccess MS و البته هر یک محدود به چند میلیون رکورد خواهند شد که لازم است در مورد محدودیت اندازه جستجو کنید(یادم نیست) و یا استفاده از SQLExpress و ...

bomb23
چهارشنبه 27 مرداد 1395, 08:17 صبح
سلام داخل پوشه app_Data دیتا بیستون رو بسازید.
کانکشن استرینگتون رو به صورت زیر بنویسید:

connectionString="Data Source=(LocalDb)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|Da taDirectory|\test.mdf;Initial Catalog=test;Integrated Security=True"

nanoox
شنبه 30 مرداد 1395, 16:05 عصر
ممنون دوست خوبم از راهنماییتون کارم رو راه انداختین