PDA

View Full Version : ارور Expected class, delegate, enum, interface, or struct

khodadady.sh
سه شنبه 26 مرداد 1395, 15:14 عصر
باعرض سلام وخسته نباشید...
من درحین اجراکردن برنامه همش با این ارور مواجه میشمError 1 Expected class, delegate, enum, interface, or struct :
ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید تا مشکلم حل شود.

شهابسلطانی
سه شنبه 26 مرداد 1395, 17:10 عصر
باعرض سلام وخسته نباشید...
من درحین اجراکردن برنامه همش با این ارور مواجه میشمError 1 Expected class, delegate, enum, interface, or struct :
ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید تا مشکلم حل شود.
دوست من
کلاسهای نوشته شده قابلیت اجرا ندارند(یعنی مثل فرم لود نمیشوند)
برای اجرا حتما بر روی پرو»ه ای که فرمها رو در اون تهیه کرده اید کلیک کنید بعدش پرو»ه رو start کنید

mrprestige
سه شنبه 26 مرداد 1395, 18:02 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، این میتونه به این دلیل باشه که کدی که نوشتی در واقع متدی رو خارج از کلاس تعریف کردید باشه کاش کدتون رو میزاشتید تا بهتر دوستان راهنماییتون کنند

khodadady.sh
چهارشنبه 27 مرداد 1395, 10:06 صبح
142016ببخشید اگه عکسش کیفیت خوبی نداره..کد stringاین ارور میده..واسه هر پروزه ای که ساختم این ارور همیشه بوده

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 27 مرداد 1395, 13:07 عصر
مشخصه چرا!
شما تابع رو تعریف کردید به صورت معمولی ولی بدنه تابع هیچی نداره....

mrprestige
چهارشنبه 27 مرداد 1395, 18:47 عصر
سلام مجدد ، در ادامه فرمایشات استاد محترم جناب فاتحی هم عرض کنم ، دوست عزیز شما وقتی این تابع رو تعریف کردید دیگه نباید از سمی کالن استفاده میکردید و باید بدنه تابع رو داخل { و } قرار بدید

public string Getmonth (int monthNO)
{
////بدنه تابع

return monthname;
}

بخاطر این کلمه کلیدی return رو بکار بردم چون شما توی تعریف تابعت ، تابع رو از نوع string گرفتی این یعنی که شما در آخر باید یه مقدار از نوع string رو برگشت (return) بدید

پیروز و موفق باشید.

khodadady.sh
پنج شنبه 28 مرداد 1395, 17:14 عصر
142038..سلام..ببینین من همون کاری که گفتین انجام دادم ولی بازم همون ارورمیده...درضمن ی مشکل دیگه که دارم اینکه بااین که ازکتابخانهusing system.windows.form استفاده کردم ولی بازم messege boxنشون نداد..میشه مشکل از ویزوالم باشه؟؟:متفکر:ممنون میشم اگه کمکم کنین..

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 28 مرداد 1395, 18:30 عصر
کدتون کامل نیست ولی به نظرم خارج از کلاس اصلی تعریف کردید
اگه براتون مقدوره خود کد رو قرار بدید

1000 تایی شدم!:لبخند:

mrprestige
جمعه 29 مرداد 1395, 01:18 صبح
مجددا سلام ، دوست عزیز شما دارید با گوشیتون از صفحه مانیتور عکس میگیرید ؟؟؟؟؟؟؟ خب چرا از امکاناتی که شرکت مایکروسافت توی سیستم عامل خودش درنظر گرفته استفاده نمکنید !!! :متفکر: به نام Snipping Tool شما با استفاده از این ابزار میتونید از صفحه ی مورد نظر Capture بگیرید و تصاویرتون لااقل باکیفیت هست بعدم قبلا هم عرض کردم دوست من شما متدی که تعریف کردید خارج از کلاس هست . حالا اگه یه تصویر کامل از کدی که نوشتید رو بدید معلوم میشه .

پیروز و موفق باشید

khodadady.sh
جمعه 29 مرداد 1395, 10:38 صبح
142048142048معذرت میخوام به خاطر عکسای بی کیفیت..من اصلن تواین پروزه کلاس نساختم...ممنون از راهنماییتون.

khodadady.sh
جمعه 29 مرداد 1395, 10:51 صبح
142049142049معذرت میخوام به خاطر عکسای بی کیفیت..من اصلن تواین پروزه کلاس نساختم...ممنون از راهنماییتون.

mrprestige
جمعه 29 مرداد 1395, 11:11 صبح
خواهش میکنم دوست من ، درسته شما کلاسی نساختید ولی اگه دقت کنی متدی که تعریف کردی خارج از کلاس Form هست این عرض بنده رو اون کروشه بسته ای که در اول متد تون آوردید تصدیق میکنه اون رو حذف کنید، و در آخر بدنه ی متد تون کروشه بسته رو اضافه کنید

142050

khodadady.sh
شنبه 30 مرداد 1395, 11:05 صبح
من همین کارو انجام دادم ولی تعداد ارورام خیلی بیشتر شد...من چه جوری میتونم پروزمو برای شما بفرسم؟

محمد رضا فاتحی
شنبه 30 مرداد 1395, 11:32 صبح
کل تابع Get_month رو کات کنید قبل از آکولاد بسته ای که تو تصویر مشخص شده کات کنید

شهابسلطانی
شنبه 30 مرداد 1395, 14:02 عصر
142048142048معذرت میخوام به خاطر عکسای بی کیفیت..من اصلن تواین پروزه کلاس نساختم...ممنون از راهنماییتون.سلام
افزونه ReSharper رو از اینترنت دانلود کن و نصب کن کمکتون میکنه

mr.sirwan
شنبه 30 مرداد 1395, 15:15 عصر
در ادامه فرمایشات دوستای عزیزمون، بعد از اینکه کدهارو داخل بدنه کلاس کپی کردین صد درصد دوباره ارور خواهید داشت چون شما case ها رو اشتباه نوشتین یعنی case و عددی که قراره مقایسه بشه رو به هم چسبوندین:

چیزی که شما نوشتین: case1:....case2:...case3:.....etc
کدی که باید بنویسین: case 1:.... case 2:.... case 3:....etc

یعنی بین کلمه case و مقداری که قراره شرط روش اعمال بشه باید یک فاصله قرار بدین
امیدوارم مشکلتون حل بشه

khodadady.sh
یک شنبه 31 مرداد 1395, 10:40 صبح
ممنون از راهنمایی های خوبتون...پروزم اجراشد:لبخندساده:من هنوز مبتدی تواین راه و راهنمایی های شما خیلی کمکم میکنه...فقط ی مشکل دیگه کد messag box.showمیخام در اخر برنامم استفاده کنم نشون نمیده واجرا نمیشه.:متفکر:

mr.sirwan
یک شنبه 31 مرداد 1395, 10:45 صبح
کجای برنامه میخواین اجرا بشه دقیقا؟ قصد چه کاری رو دارین تا دوستان بهتر راهنمایتون کنن

khodadady.sh
یک شنبه 31 مرداد 1395, 13:48 عصر
اخربرنامه ای که نوشتمMessageBox.Show( Getmonthname(12));...ازاین استفاده کنم ولی کد مسیج باکس نشون نمیده و رنگی هم نمیشه..

mrprestige
یک شنبه 31 مرداد 1395, 18:03 عصر
سلام مجدد دوست من قبل اینکه کد رو بهت بگم میخواستم عرض کنم مسیج باکس خروجی از نوع رشته بهتون میده و اگر بهش ورودی دادید غیر رشته بود در انتها باید از Tostring استفاده کنید دوست من به این صورت

MessageBox.Show( Getmonthname(12).Tostring());

khodadady.sh
یک شنبه 31 مرداد 1395, 18:18 عصر
سلام بله میدونم...مسیج باکس مگه نباید رنگی بشه..واس من ابی میشه کدام...ولی الان هرکارمیکنم اصلن نشون نمیده تو صفحه اینتلسنتم ...خودمم تایپش میکنم رنگی نمیشه ینی درست نیس دیگه

mrprestige
یک شنبه 31 مرداد 1395, 18:49 عصر
میشه واضح توضیح بدی ؟؟ یعنی چی " مگه مسیج باکس نباید رنگی بشه" ؟؟ قسمت دوم فرمایشت متوجه نشدم صفحه ی چی ؟؟؟ اصلا کد هاتون رو نشون بدید ببینم مسیج باکس رو کجا نوشتید دوست من

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 01 شهریور 1395, 08:32 صبح
منظورشون اینه که وقتی تایپ میکنن MessgeBox باید ادیتورش رنگش رو آبی کنه ولی نمیکنه....
دوست گرامی با تصویر و حدس و گمان نمیشه بهتون راهنمایی کرد...کد مربوطه رو ارسال کنید(چه عمومی ، چه خصوصی) تا راهنمایی کنیم...