PDA

View Full Version : سوال: فعال و غیر فعال کردن button با خالی یا پر بودن textbox

bmvgod
جمعه 29 مرداد 1395, 17:11 عصر
باسلام خدمت دوستان

اگر بخوام button ی رو با شرط اینکه چندین textbox خالی بود خاموش بماند و با پرشدن textbox ها button ی فعال بشه، چکار باید کنم؟
از چه کدی باید استفاده کنم؟ کجا و چطوری باید بنویسم؟ توی رویداد خواصی باید بنویسم؟

واقعاً ممنون میشم راهنماییم کنید.
باتشکر از شما دوستان

bomb23
شنبه 30 مرداد 1395, 07:59 صبح
سلام
ویژگی disable دکمه رو true کنید.
در رویداد TextCahnge تکست باکس ویژگی disable دکمه رو false کنید.

aminojaghi
جمعه 28 آبان 1395, 16:08 عصر
سلام به دوستان
وقتی که از لیستی از رکورد ها درون فرم نمایش داده میشه و می خوایم یک دکمه رو غیر فعال کنیم تمام دکمه های مربوط به رکورد های دیگه هم غیر فعال میشن قبل از دستور me./me!object هم استفاده کردم باز همین طور می شه
چطور میشه دکمه و تکست باکس های رکورد جاری رو غیر فعال کنیم؟
از پاسخگویی دوستان ممنونم

raziee
شنبه 29 آبان 1395, 10:35 صبح
باسلام خدمت دوستان

اگر بخوام button ی رو با شرط اینکه چندین textbox خالی بود خاموش بماند و با پرشدن textbox ها button ی فعال بشه، چکار باید کنم؟
از چه کدی باید استفاده کنم؟ کجا و چطوری باید بنویسم؟ توی رویداد خواصی باید بنویسم؟

واقعاً ممنون میشم راهنماییم کنید.
باتشکر از شما دوستان

با سلام.

توجه داشته باشید که ایجاد تغییر این چنینی روی DOM در Client Side اتفاق می افته و ارتباطی با سرور نداره.
بنابر این برای این تغییرات باید به سراغ یک زبان سمت کلاینت برید (مثل JS).

یه نمونه کوچیک براتون درست کردم که از آدرس زیر میتونید ببینید.
https://jsbin.com/ruzuyekade/18/edit?html,js,output

mortezagt
شنبه 29 آبان 1395, 22:32 عصر
حق با ایشون هست.
اگر بخوای از سمت سرور روی باتن کنترل داشته باشی مجبوری هستی از updatepanel استفاده کنی و اینکه فشار روی سرور وارد میکنی که این کار اصلا حرفه ای نیست .
با جاوا اسکریپت مقادیر رو بررسی کن و با شرط if در صورتی که تکس باکس های مورد نظرت خالی بودن ، باتن رو غیر فعال کنی .
و زمانی که کاربر روی باتن کلیک کرد، یک بار هم از سمت سرور بررسی کنی که مقادیر اجباری وارد شده یا نه و در صورتی که وارد نکرده، ارور بدی.
توجه داشته باش که جاوا عنصر اصلی و اجتناب ناپذیر برای همه برنامه نویس هاست پس پیشنهاد میکنم به صورت جدی این رو دنبال کنی.

:تشویق: