PDA

View Full Version : فیلتر در دیتاشیت توسط VBA

amir91
شنبه 30 مرداد 1395, 15:08 عصر
سلام
من می خواهم دستوری داخل vba بنویسم که موقعی که مثلا روی تاریخ دابل کلیک کنم دو مقدار از من بگیریم و ستون مورد نظر را بین این دو تاریخ فیلتر کنه

mazemi2
شنبه 30 مرداد 1395, 17:42 عصر
یک راه ساده اجرا کردن یک کوئری که دو پارامتر ورودی دارد با vba هست. اگر با تاریخ میلادی کار می کنید که فوق العاده راحته، با تاریخ شمشی هم فکر نکنم زیاد سخت باشه.

amir91
یک شنبه 31 مرداد 1395, 07:17 صبح
شرمنده کاربر به کوئری دسترسی ندارد و همچنین به برنامه اکسس آشنایی ندارد من می خواهم اگر خواست بیست روز از یک ماه را انتخاب کند نخواهد یک به یک تیک بزند در ضمن نمی توانم از فرم جدا هم استفاده کنم که دارای دو فیلد باشد و کوئری تاریخ ها را از آن فرم بگیرد چون امکان دارد به دلخواه کاربر در یک ستون فیلتر کند شاید هم در 3 ستون . البته من خودم یک کد پیدا کردم ولی نمی دانم چطوری از between استفاده کنم که بین دو تاریخ باشد یا بین دو کد
"'DoCmd.ApplyFilter , "code_personali = '1212

amir91
شنبه 06 شهریور 1395, 10:44 صبح
سلام
یه کد پیدا کردم کارم را راه انداخت ولی برای فیلتر فیلدهای که تاریخ هستند (فرمت تاریخ : 1395/06/06) کار نمیده
Private Sub az_ta_DblClick(Cancel As Integer)
Dim x As String
Dim y As String
x = InputBox("Please enter your date1:")
y = InputBox("Please enter your date2:")
MsgBox x
MsgBox y
strCriteria = BuildCriteria("az_ta", dbDate, ">=" & x & " and <=" & y)
MsgBox strCriteria
DoCmd.ApplyFilter , strCriteria
End Sub
کسی میتونه کمک کنه

amir91
شنبه 06 شهریور 1395, 11:12 صبح
البته یک کاری میشه کرد اون هم اینکه تاریخ درخواستی را داخل " " وارد نماییم ولی از طریق کد نویسی نتونستم حلش کنم

amir91
شنبه 06 شهریور 1395, 13:24 عصر
سلام بالاخره حلش کردم
Private Sub az_ta_DblClick(Cancel As Integer)
Dim x As String
Dim y As String
x = InputBox("Please enter your date1:")
y = InputBox("Please enter your date2:")
strCriteria = BuildCriteria("az_ta", dbDate, ">=" & """" & x & """" & " and <=" & """" & y & """")
DoCmd.ApplyFilter , strCriteria
End Sub