PDA

View Full Version : مشکل ساده در طراحی datagridview

GunJack1
دوشنبه 01 شهریور 1395, 22:50 عصر
یه دیتاگریدویو تو پروژم دارم که هروقت میخوام چنتا تغییر تو سایز ستونها و ... انجام بدم ارور میده و نه سیو میشه و نه اجرا
برای تغییر دادنش باید هربار فقط یک تغییر توش انجام بدم و سیو کنم و ویژوال استودیو رو ببندم و دوباره بازش کنم تا بتونم یه تغییر دیگه بدم
میشه رفعش کرد؟
142121

یه سوال دیگه هم داشتم
من تو فرم یه دکمه دارم که سمت چپ فرم گذاشتمش ولی وقتی فرمم رو تمام صفحه میکنم دکمه ها وسط صفحه میمونه چیکارشکنم؟ البته از خاصیت dock استفاده کردم ولی سایز دکممو بزرگ میکه نمیدونم چیکارش کنم

mr.sirwan
دوشنبه 01 شهریور 1395, 23:03 عصر
سلام دوست عزیز، لطفا یک بار دیتاگرید رو حذف کنین و یه گرید ویو جدید رو فرمتون بذارین ببینین مشکل رفع میشه یا خیر

درمورد کنترل Button و یا هر کنترل دیگه ای که خواستین موقعیتش رو نسبت به فرم حفظ کنه از خاصیت Anchor استفاده کنین، به فرض همین دکمه ای که شما میفرمایین، خاصیت Anchor رو برابر با Left, Bottom قرار بدین، به این ترتیب دکمه موردنظرتون درموقعیت فعلی خودش ثابت باقی میمونه و با تغییر سایز فرم از جاش تکون نمیخوره

GunJack1
دوشنبه 01 شهریور 1395, 23:52 عصر
ممنون دوست عزیز
مشکل دومم با Anchor حل شد ولی مشکل اول هنوز پابرجاست
دیتاگریدو یبار پاک کردم دوباره ساختم ولی بازم وقتی خواستم ویرایشش کنم اون ارور رو داد

GunJack1
سه شنبه 02 شهریور 1395, 18:38 عصر
ینی تابحال برای کسی پیش نیومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mrprestige
سه شنبه 02 شهریور 1395, 20:13 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، دوست عزیز در مرحله اول شما از محیط ویژوال خارج شید و برنامه CMD رو با Run As Administrator اجرا کنید اگه از نسخه 2015 ویژوال استفاده میکنید مسیر زیر رو در cmd پیمایش کنید

pushd %programfiles(x86)%\Microsoft Visual Studio 14.0\Common7\IDE

و اگه از نسخه 2012 استفده میکنید از این مسیر

pushd %programfiles(x86)%\Microsoft Visual Studio 12.0\Common7\IDE

سپس دستور devenv /setup تایپ کنید و اینتر رو بزنید هنگامی که عملیات با موفقیت به اتمام رسید ویژوال رو دوباره اجرا کنید و تست کنید به امید خدا دیگه مشکل برطرف میشه.

پیروز و موفق باشید