PDA

View Full Version : ساخت فایل exe یک برنامه سی شارپ که همراهش database هم هست

esmael_g
سه شنبه 02 شهریور 1395, 09:54 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز یه سوال دارم با کمک برنامه Advanced Installer 12.5 اومدم و یه فایل exe ( خروجی) ایجاد کردم اما یه مشکل برنامم به دیتا بیست نیاز داره من از اکسس استفاده کردم می خوام حالا برنامه رو به exe تبدیل کنم تبدل می شه اما دیتا بیست رو همون مسیری میده که من تو برنامه دادم حالا مشکل من این نیست که مسیری که دادم چیه چون میشه اینجوری تو برنامه به دیتا بیست مسیر داد
con1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|Data.mdb";

مشکل اینه که بسته نصبی که برنامه بالا بهم میده دیتا بیست توش نیست و عملا باید خودم دیتا بیست رو تو پوشه برنامه بریزم؟ چیکار کنم که زمانی که فایل exeبرنامه رو می سازه کاری کنم که دیتا بیست رو هم باهاش ببره ( یعنی تو کامپیوتر دیگه نصبش کردم دیتا بیست هم باهاش نصب بشه )

sajaaaaad
سه شنبه 02 شهریور 1395, 11:39 صبح
سلام.
من دقیق حضور ذهن ندارم ولی همونجایی که داری ستاپ رو ایجاد میکنی، یک پوشه به نام Spatial Folder (فک کنم همچین اسمی داره) که هر فایلی که لازمه با برنامه باشه داخل اون قرار میدی و هنگام نصب به برنامه اضافه میشه.
مثلا میگم یک فولدر داره به نام Font که فونتایی که توی برنامه اضافه کردی اگر داخل اون قرار بدی با برنامه نصب میشه.
یک سرچ بزنی متوجه میشی اسم فولدرارو. موقع ستاپ ساختن باید اون فولدرها رو به فایل ستاپت اضافه کنی و فایل های خودتو درون اون فولدرها قرار بدی.
.
موفق باشی.

esmael_g
سه شنبه 02 شهریور 1395, 22:32 عصر
خیلی ممنون پوشه رو پیدا کردم و مشکل حل شد فقط یه سوال دارم چجوری برای برنامم ایکون بزنم تو ویژوال بخش تنظیمات به برنامه ایکون میدم حتی تو برنامه تصویر رو هم ایکون دار می کنم اما بعد از نصب بازم برنامه ایکون نداره لطفا کمک کنید

esmael_g
پنج شنبه 04 شهریور 1395, 19:31 عصر
کسی نیست برای این ایکون کمک کنه