PDA

View Full Version : سوال: عدم نمايش حروف فارس

سیروس مقصودی
سه شنبه 02 شهریور 1395, 15:36 عصر
با سلام

من دربرنامه ام وقتي select زير را اجرا ميكنم

select *, decode(sp.premise_location,1,'شهري',2,'روس ايي','خارج از محدوده')
from pdp_service_point

تمام فيلدهايي كه فارسي هستند بطور كامل فارسي نمايش داده ميشوند ولي آيتمهايي را كه در داخل دستور select (مانند شهري و روستائي و خارج از محدوده)نوشته ام در داخل gridview فارسي نشان داد نميشود بلكه بجاي حروف فارسي علامت ????? نمايش داده ميشود . براي حل اين مشكل چه بايستي بكنم . درضمن تگ <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> را نيز نوشته ام .

پیام حیاتی
سه شنبه 02 شهریور 1395, 16:10 عصر
سلام
فایل web.cofig :

<configuration>
<system.web>
<globalization
fileEncoding="utf-8"
requestEncoding="utf-8"
responseEncoding="utf-8"
culture="it-IT"
uiCulture="it-IT"
/>
</system.web>
</configuration>

در page مربوطه encoding رو ست کنید :

<%@ Page RequestEncoding="utf-8" ResponseEncoding="utf-8" %>

سیروس مقصودی
سه شنبه 02 شهریور 1395, 16:34 عصر
انجام دادم ولي هيچ تاثيري نداشت .

malloc
سه شنبه 02 شهریور 1395, 21:44 عصر
دوست عزیز شما که سابقه داری توی این فروم و حدود 350 تا پست گذاشتی چرا ؟؟؟؟ چرا وقتی میخوای یه تیکه کد بنویسی همینجور میریزی تو صفحه اصلا نمیشه دستور select شما رو متوجه شد ....

سیروس مقصودی
سه شنبه 02 شهریور 1395, 22:50 عصر
ببخشید . من دستور select را در notepad مینویسم درسته , ولی وقتی اینجا paste میکنم اینجوری در می آید.
من asp.net را تازه شروع کرده ام و اکثر سوالات من در زمینه دلفی است . و میخواهم برنامه ای که در دلفی نوشته ام به asp.net تبدیل کنم .
و در زمینه asp.net گار نکرده ام .

malloc
سه شنبه 02 شهریور 1395, 23:30 عصر
ببخشید . من دستور select را در notepad مینویسم درسته , ولی وقتی اینجا paste میکنم اینجوری در می آید.
من asp.net را تازه شروع کرده ام و اکثر سوالات من در زمینه دلفی است . و میخواهم برنامه ای که در دلفی نوشته ام به asp.net تبدیل کنم .
و در زمینه asp.net گار نکرده ام .

منظورم اینه که خط کدی که میخوای بزاری رو براساس مواردی که توی عکس زیر مشخص کردم دسته بندی کن که کدی که میزاری خوانایی داشته باشه نه مثل کدی که توی پست اول گذاشتی

142148

سیروس مقصودی
چهارشنبه 03 شهریور 1395, 08:34 صبح
آيتمهايي را كه شما نشان ميدهيد اصلا در صفحه من وجود ندارد . جهت نمايش اين آيتمها چه كارهايي بايستي انجام دهم.