PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی برای طراحی یک برنامه در دلفی

payam200525
چهارشنبه 03 شهریور 1395, 15:57 عصر
دوستان من قصد دارم یک برنامه در دلفی طراحی کنم که اگر ممکنه بمن کمک کنید<br>این برنامه شامل دو قسمت کاملا مجزا هست<br> قسمت اول به کاربر اول این امکان رو میده که مثلا شروع به طراحی سوال میکنه و اون رو دخیره میکنه<br>&nbsp;قسمت دوم که در اختیار کاربر دوم هست این&nbsp;امکان رو میده که به اون سوالات رو در برنامه که در اختیار داره سوالات رو وارد کنه (import) و جواب بده و یا بر اساس گزینه ها یکی رو انتخاب کنه که در نهایت بعد از تموم شدن سوالات میتونه ببینه که به چند سوال جواب غلط داده<br><br>------<br>هر نظری که به من در ساخت این برنامه کمک کنه با کمال میل پذیرا و سپاسگزار خواهم بود&nbsp;<br>به نظر شما من از چه بانک اطلاعاتی برای این برنامه استفاده کنم؟<br><br>

lord_viper
سه شنبه 09 شهریور 1395, 12:57 عصر
بالاخره سوالات طراحی شده باید بدست برنامه دوم برسه ایا از شبکه استفاده میشه؟
اگه بله میتونین از sql server استفاده کنید

payam200525
چهارشنبه 10 شهریور 1395, 13:29 عصر
این سوالات به صورت غیر شبکه طراحی میشود !!! و از طریق USB به PC یا برنامه ثانوی منتقل میشود.....

hp1361
چهارشنبه 10 شهریور 1395, 22:09 عصر
دوستان من قصد دارم یک برنامه در دلفی طراحی کنم که اگر ممکنه بمن کمک کنید<br>این برنامه شامل دو قسمت کاملا مجزا هست<br> قسمت اول به کاربر اول این امکان رو میده که مثلا شروع به طراحی سوال میکنه و اون رو دخیره میکنه<br> قسمت دوم که در اختیار کاربر دوم هست این امکان رو میده که به اون سوالات رو در برنامه که در اختیار داره سوالات رو وارد کنه (import) و جواب بده و یا بر اساس گزینه ها یکی رو انتخاب کنه که در نهایت بعد از تموم شدن سوالات میتونه ببینه که به چند سوال جواب غلط داده<br><br>------<br>هر نظری که به من در ساخت این برنامه کمک کنه با کمال میل پذیرا و سپاسگزار خواهم بود <br>به نظر شما من از چه بانک اطلاعاتی برای این برنامه استفاده کنم؟<br><br>

سلام

برای بانک اطلاعاتی، پیشنهاد من به شما بانک های قابل حمل مثل SQLite و Firebird و... هستش

برای قسمت طراحی سوال هم باید فرم یا تبی داشته باشی که سوال و چهارگزینه(اگر چهار گزینه ای باشه) رو از کاربر بگیره و اونا رو به همراه شماره جواب صحیح در بانک ذخیره کنید

برای قسمت پاسخ هم یک فرم و تب که سوال و پاسخ ها رو نشون به و جواب صحیح رو از کاربر بگیره و با جواب صحیح در دیتابیس مقایسه کنه و بعد جواب کاربر رو در دیتا بیس ذخیره کنه و در نهایت نمره ش رو نمایش بده

موفق باشیم