PDA

View Full Version : جمع مقادیر یک ستون

akram
جمعه 10 بهمن 1382, 18:19 عصر
با سلام خدمت دوستان
مدو نید چه طو ر میشه جمع مقادیر یک ستون را بدست آورد که در هر سطر آن ستون مقدار محاسه شده توسط یک فرمول نوشته شده است
با summery یا تابع sum یا grand total امتحان کرده ام مقادیر فرمولها را جمع نمیکنند
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر

rsalimian
سه شنبه 21 بهمن 1382, 23:49 عصر
با همان running total مشکل حل است. یکبار دیگر بدقت انجام دهید.
در نمونه گزارشی که من از یک فیلد formula مجموع گرفتم:
فیلدformula با نام TedadDarAmanat که مقدار
{ReportCodeMadrak.rTedadJeld} - {ReportCodeMadrak.rTedadJeldMojood}
برای آن محاسبه می شود.

حالا یک running total جدید ایجاد کردم(جهت نمایش مجموع همین فیلد در report footer ) . در پنجره مربوطه در قسمت available tables and fields فیلد TedadDarAmanat@ که همون formula field من باشه را انتخاب کردم.
گزارش کاملا درست عمل می کند.
اگر باز نتونستید لطفا عملاتی که انجام می دید را دقیقا بنویسید.

akram
چهارشنبه 22 بهمن 1382, 07:11 صبح
با سلام و تشکر از پاسخ شما :D
جناب سلیمیان من راه حل شما را امتحان کرده ام و کاملا درست می گید ولی مشکل اینجاست که در قسمت running total بعضی از فرمول فیلدها را نشان نمیده بنابراین نمی تونم انتخابشون کنم
من یک فیلد دارم بنام remain که تفاضل دو تا ستون را بدست میاره توی این دو تا ستون هم summery از دو تا فیلدی که در table موجود است را گرفته ام
اگر باسیستم حسابداری اشنا باشین در واقع یک ستون جمع فیلد مقادیر بدهکار و ستون دیگر جمع فیلد مقادیر بستانکار را نمایش می دهد حالا من با این formula field که ساخته ام مانده را که تفاضل این دو جمع باشه را بدست میاورم و مشکلم اینه که میخوام مقادیر این remain(مانده) را جمع کنم ولی در running total , summery,... این فیلد را نشان نمیدهد که انتخاب کنم
در حالیکه بعضی دیگر از formula field ها نمایش داده میشوند. :(

rsalimian
چهارشنبه 22 بهمن 1382, 14:10 عصر
مثالی که من زدم دقیقا با مورد شما مشابه است. در مثال من تعداد جلد کتابهای در امانت یک کتابخانه(تفاضل تعداد موجود از کل) نمایش داده می شود و در نهایت مجموع آنها محاسبه می شود.
خوب نکته ای که باید توجه داشت اینه که runnig total ها فقط در مورد فیلدهایی( فیلد واقعی جدول یا فرمول فیلدها) انجام می شود که در details گزارش قرار داشته باشند.
حالا اگر فیلد remain شما که مانده هر ردیف رکورد شما را نمایش می دهد در details قرار دارد نباید مشکلی وجود داشته باشد.
اگر remain در report footer است خوب یک فرمولا فیلد جدید باید ساخته شود که تفاضل مجموع بدهکار بستانکار را محاسبه کند و در همان report footer نمایش دهد.

akram
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 00:10 صبح
ضمن تشکر
مشکل اینجاست که یک ستون remain ندارم
چون مانده بدهکار یا بستانکار محاسبه میشه و با توجه به ماهیت نوع حساب در ستونهای مجزا (یکی از دو ستون مانده بدهکار یا مانده بستانکار) نوشته می شه برای همین نمیتونم در فوتر جمع بدهکار را از بستانکار کم کنم و خلاص شوم

rsalimian
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 10:30 صبح
فرولهایی که برای این دو یعنی مانده بدهکار و مانده بستانکار نوشتید چی هستند؟؟ در detail قرار گرفته اند؟
پیشنهاد من با فرض مانده بدهکار=remain_bed و مانده بستانکار = remain_bes
برای remain_bed مثلا:
if bedehkar - bestankar>0 then 0 else bestankar - bedehkar
و برای remain_bes :
if bedehkar-bestankar>0 then bedehkar-bestankar else 0
البته منطق و تعریف مانده بدهکار و بستانکار را من دقیقا نمی دانم در بالا فقط خواستم روش کار را ببینید.
از این روش استفاده کرده اید. لطفا روش کار را بنویسید.[/code]

akram
جمعه 24 بهمن 1382, 13:33 عصر
با سلام
بعد ا ز انجام پیشنهاد شما متوجه شدم که در واقع running total فیلدهایی را قبول نمیکند که به نوعی با summery در ارتباطند
از انجا که من جمع مقادیر بدهکار و بستانکار را روی یک گروه با summaryانجام میدهم و تفاضل آن دو را با یک فرمولا فیلد .بنابراین فرمولا در هر جایی چه فوتر گروه یا در دیتیل باشد در running total قابل دسترسی نیست
:?

rsalimian
شنبه 25 بهمن 1382, 10:26 صبح
پس هنوز مشکل حل نشده؟
قرار شده بود فرمولا فیلدهای مانده بدهکار و بستانکار را در detail بصورت supress شده استفاده کنید. از این روش جواب گرفتید؟

akram
شنبه 25 بهمن 1382, 17:40 عصر
راستش من مجموع بدهکار بستانکار را از هم کم کردم برای همین همانطور که گفتم چون summary روی ان هست قابل انتخاب در running نیست در detail باشد یا نباشد
شاید منظورتون این باشه که مجموع نگیرم و مسقیم از فیلدهاب بدهکار بستانکار داخل table استفاده کنم بطوریکه مخفی باشند ....این را امتحان نکردم ...نتیجه را میگم ..............تشکر

akram
سه شنبه 05 اسفند 1382, 17:07 عصر
من هر کار که میکنم باز هم به جایی می رسم که باید جمع یک سری مجموع را بگیریم در نتیجه مشکلم کماکان پابرجاست

rsalimian
چهارشنبه 06 اسفند 1382, 00:29 صبح
اگه ممکنه فایل گزارش به همراه بانک را ضمیمه کنید. یا حداقل تصویر design mode گزارش را ضمیمه کنید.

akram
جمعه 15 اسفند 1382, 08:28 صبح
این هم چند تصویر از بخش های مختلف در مد طراحی امیدوارم از ان سر در بیاورید

once4ever
شنبه 28 بهمن 1385, 14:57 عصر
میخوام فیلد قیمت رکوردهایی که فیلد نام اونها برابر مثلا a هست با هم جمع کنم و آخر ستون بنویسم.
(با MS Report کار میکنم اما تقریبا شبیه کریستال میمونه)