PDA

View Full Version : امنیت اطلاعات برنامه

fanavar
یک شنبه 26 شهریور 1385, 14:50 عصر
من یک برنامه ای دارم که حاوی اطلاعاتی است حال می خوام بدونم ازنظرامنیت چطورمی تونم سطح دسترسی شخصی روکه فقط اطلاعات رو واردسیستم می کنه درخصوص عدم تغییرویاویرایش اطلاعات ببندم خوشحال میشم پاسخگوباشید.

انگوران
یک شنبه 26 شهریور 1385, 15:14 عصر
خصوصیت allow edits و allow deletions فرم رو برابر no قرار بده و بعد فرم رو mde کن و تحویل کاربر بده .

سنبله کار
یک شنبه 26 شهریور 1385, 15:14 عصر
اول باید مکانیزیمی برای تشخیص کاربر طراحی کرده باشید . سپس خیلی راحت هنگام لود فرم خاصیت AllowEdit رو ببندید .

moustafa
یک شنبه 26 شهریور 1385, 21:15 عصر
در اکسس میشه یوزر وگروه با پس ورد اختصاصی برای هریک تعریف ودر ان سطح دسترسی برای هریک از کاربران از لحاظ ویرایش ،مشاهده،طراحی ،حذف و..... تعیین کرد در یه تاپیک فکر کنم برای شاپرک بود دران نکاتی مطرح کردم ،جستجو کنی پیدا می کنی

انگوران
سه شنبه 28 شهریور 1385, 14:59 عصر
اگه هر یک از دوستان این مورد رو پیدا کردن لینکش رو برای ما بذارن - با تشکر

سنبله کار
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 09:26 صبح
این از لینک http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=38053
اما این فقط برای اکسس MDB هست و برای اکسس پروجکت باید روش شناسایی کاربر و ایجاد سطوح دسترسی رو خودتون طراحی کنید .

alireza1514
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 16:05 عصر
سلام دوستان نیازی نیست این همه به خودتون سخت بگیرید ...
من به چنین موضوعی رسیددم و حسابی در موردش تحقیق کردم ...
امنیت اطلاعات(مهمترینشان) شامل مراحل زیر میشه...
1- قرار دادن کلمه عبور و نام کاربری در هنگام ورود به برنامه
2- قرار دادن کلمه عبور بر روی با نک اطلاعاتی که اطلاعات درون آن ذخیره می شود
3-تهیه نسخه پشتیبان اتوماتیک هنگام ورود به برنامه
4-تهیه نسخه پشتیبان هنگام خروج از برنامه
5- تعیین سطوح دسترسی برای هرکاربر
6-بازبینی فرمها و گزارشات(به این صورت که کاربر اصلی بتواند چک کند که چه کاربری ( مثلا سند را ثبت کرده است یا چه کاربری برای آخرین بار آن را ویرایش کرده است) )
--------------------
من در حال حاضر در حال طراحی تجزیه و تحلیل یک سری جدول و فرمهایی هستم که تمامی امکانات بالا رو داشته باشه و مهمتر از همه بدون کوچکترینتغیراتی در ثبت و یا غیره این فرمها در همه بانکهای کاربردی بشه از اون استفاده کرد.

****مهمتر از همه هم این که تاحالاش خوب پیش رفتم و انشا الله چند وقت دیگه آماده میشه****

moustafa
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 16:24 عصر
مهندس سه سوته کرک میشه توقسمت وی بی یه جای برای همشون راه کرک رو نوشته پیداش کردم لینکش رو میذارم