PDA

View Full Version : زمان طولانی ساخت gradle

shahin bahari
یک شنبه 07 شهریور 1395, 00:57 صبح
سلام به دوستان
چطور می تونم مشکل کند بودن گرادل رو حل کنم؟! اینکه برای ساخت یه پروژه این قدر باید منتظر موند خیلی آزار دهنده هست!!!!
توی نت یه سری روش پیدا کردم . منطقی ترینش اضافه کردن این 2 تا دستور بود ولی بازم بی فایده هست.....
org.gradle.parallel=true
org.gradle.daemon = true

nasr
یک شنبه 07 شهریور 1395, 08:05 صبح
In Android Studio open the settings and search for offline it will find the Gradle category which containsOffline work. You can disable it there

يا

File -> Settings -> Build, Execution, Deployment -> Build Tools -> Gradle -> Offline work

Nevercom
یک شنبه 07 شهریور 1395, 11:11 صبح
این تنظیمات مربوط به گریدل من هست که در فایل gradle.properties در محل نصب گریدل وارد کردم (در لینوکس مسیرش gradle/gradle.properties./~ هست، در ویندوز هم مسیری مشابه داره. یا اینکه میتونید تو هر پروژه در همین فایل این تنظیمات رو بزارید که فقط روی اون پروژه اعمال میشه)

org.gradle.daemon=true
org.gradle.jvmargs=-Xmx2048M
org.gradle.configureondemand=true
org.gradle.parallel=true

این تنظیمات میگه که daemon گریدل همیشه درحال اجرا باشه
من ۲ گیگ رم بهش دادم
بهش گفتم وقتی بیلد می کنی، فقط ماژول هایی که نیاز به کانفیگ دوباره دارن رو کانفیگ کن که واسه پروژه هایی که ماژول هایی زیادی دارن بیلد رو خیلی سریعتر می کنه
خط آخر هم ظاهراً باعث میشه چند پروسه رو همزمان اجرا کنه برای بیلد و نتیجه ش بیلد سریعتر هست.

مهمترین بخشش قسمتی هست که ۲ گیگ رم بهش میدیم که برای من خیلی تاثیر داشته

shahin bahari
دوشنبه 08 شهریور 1395, 03:18 صبح
In Android Studio open the settings and search for offline it will find the Gradle category which containsOffline work. You can disable it there

يا

File -> Settings -> Build, Execution, Deployment -> Build Tools -> Gradle -> Offline work

این رو قبلا امتحان کردم. تاثیر زیادی نداره. اگر هم که افلاین باشه نمیشه کتابخونه های روی اینترنت رو بهش اضافه کرد.....

این تنظیمات میگه که daemon گریدل همیشه درحال اجرا باشه
من ۲ گیگ رم بهش دادم
بهش گفتم وقتی بیلد می کنی، فقط ماژول هایی که نیاز به کانفیگ دوباره دارن رو کانفیگ کن که واسه پروژه هایی که ماژول هایی زیادی دارن بیلد رو خیلی سریعتر می کنه
خط آخر هم ظاهراً باعث میشه چند پروسه رو همزمان اجرا کنه برای بیلد و نتیجه ش بیلد سریعتر هست.

مهمترین بخشش قسمتی هست که ۲ گیگ رم بهش میدیم که برای من خیلی تاثیر داشته
این رو حتما تست می کنم. ممنون...