PDA

View Full Version : بکاپ و ری استور کردن در dbexpress + sqlite

delphicadero
دوشنبه 08 شهریور 1395, 00:32 صبح
برای بکاپ و ری استور کردن تو دلفی جایی که از ترکیب dbexpress + sqlite استفاده شده ، چی کار می تونم بکنم؟ خود دلفی کامپوننتی برای این کار داره ؟ بهترین کامپوننتی که کرکش رو بشه گیر آورد و بعدا شر نشه چی میشه استفاده کرد.

hp1361
چهارشنبه 10 شهریور 1395, 22:00 عصر
برای بکاپ و ری استور کردن تو دلفی جایی که از ترکیب dbexpress + sqlite استفاده شده ، چی کار می تونم بکنم؟ خود دلفی کامپوننتی برای این کار داره ؟ بهترین کامپوننتی که کرکش رو بشه گیر آورد و بعدا شر نشه چی میشه استفاده کرد.

سلام

بکاپ بانک SQLite برابر است با یک کپی از بانکتون! کپی عادی فایل که کدش هم تو هلپ دلفی و هم توی سرتاسر نت هست

موفق باشیم

delphicadero
جمعه 12 شهریور 1395, 00:02 صبح
تشکر میکنم . درسته که میشه از بانک کپی زد جاش حجم فایل های پشتیبانی که کاربر هر بار ذخیره میکنه زیاد میشه . بگذریم من الان تونستم قسمت بکاپ رو با FDSQLiteBackup که تو زیر شاخه FireDAC Services هست انجام بدم و الان فقط مشکلم با restore کردن فایل پشتیبان هست ، چون تو شاخه FireDAC Services برای بازیابی اسکیولایت هیچ کامپوننتی نیست . حالا میشه کمکم کنید بابت restore کردن؟ راستی اگه لازمه کد بکاپ رو بگذارم؟

hp1361
شنبه 13 شهریور 1395, 07:43 صبح
تشکر میکنم . درسته که میشه از بانک کپی زد جاش حجم فایل های پشتیبانی که کاربر هر بار ذخیره میکنه زیاد میشه . بگذریم من الان تونستم قسمت بکاپ رو با FDSQLiteBackup که تو زیر شاخه FireDAC Services هست انجام بدم و الان فقط مشکلم با restore کردن فایل پشتیبان هست ، چون تو شاخه FireDAC Services برای بازیابی اسکیولایت هیچ کامپوننتی نیست . حالا میشه کمکم کنید بابت restore کردن؟ راستی اگه لازمه کد بکاپ رو بگذارم؟

سلام

تمام عملیات کپی، بکاپ و راستور رو همون کامپوننت FDSQLiteBackup انجام میده.

البته اگر به توضیحات کامپوننت دقت کنید، اشاره شده که این کامپوننت جهت بکاپ گیری، عملیات کپی رو انجام میده و کار خاص دیگری انجام نمیشه.

The SQLite backup actually copies the specified database into a new file. The copying is consistent and does not depend on the currently connected users.

اینم لینک راهنمای دلفی

http://docwiki.embarcadero.com/Libraries/Berlin/en/FireDAC.Phys.SQLite.TFDSQLiteBackup

موفق باشیم.