PDA

View Full Version : مشکل با دستورات پارامتر دار در کدنویسی ربات تلگرام

mr.sirwan
چهارشنبه 10 شهریور 1395, 21:29 عصر
سلام و وقت بخیر، من قصد دارم توسط ربات تلگرام از کاربرم یکسری ورودی دریافت کنم برای مثال بدین صورت:

user> /start
user> hi
bot> Hi user, enter param1
user> param1
bot> alright enter param2
user> param2
bot> thanks!

میخوام یه همچین کاری کنم، در حال حاضر خودم از فیلدهای Bool برای اینکار استفاده میکنم ولی این روش مشکل داره، چه مشکلی؟ فرضا کاربر1 میاد و بعد از start/ به ربات سلام میکنه(Hi) حالا ربات ما به کاربر1 میگه که پارامتر اول رو وارد کن و منتظر میمونه که کاربر1 پارامتر اول رو وارد کنه، در همین حین یه کاربر دیگه میاد و start/ رو میزنه بدین صورت ربات من کلمه start/ رو به عنوان پارامتر اول برای کاربر2 در نظر میگیره و پیغام مناسب رو به کاربر2 ارسال میکنه در حالی که کاربر2 هنوز درخواست Hi نکرده، درحالت کلی این روشی که من درحال حاضر پیش گرفتم برای هیچ کاربری تمایز قائل نمیشه که مثلا ربات باید در حال حاضر پارامتر اول رو فقط ار کاربر1 دریافت کنه و کاربر دوم پارامتر ها و مراحل مربوط به خودشو واسش لحاظ کنه

از دوستان و اساتید در این حوضه درخواست راهنمایی دارم، پیشاپیش از راهنماییاتون تشکر میکنم

mr.sirwan
پنج شنبه 11 شهریور 1395, 18:04 عصر
اساتید محترم لطفا کمک کنید :تشویق:

ronix3
جمعه 12 شهریور 1395, 01:37 صبح
سلام
شما می تونید یه رویداد بسازید ک وقتی پیام دریافت شد اجرا بشه
و از یک کلاس برای هر کاربر استفاده کنید یک لیست از کاربران داشته باشید وقتی کاربر تو لیست نبود این کلاس برای اون کاربر تعریف بشه
به کلاس مشخصاتی مثل آیدی کاربر و حالا چنتا متغییر bool به عنوان مراحل و رویداد دریافت پیام رو اضافه کنید
وقتی پیام دریافت شد کلاس آیدی ارسال کننده ی پیام رو با آیدی کاربری که کلاس براش تعریف شده چک می کنه اگه بود می ره متغییر ها رو چک می کنه برای پاسخ به پیام که به خودتون بستگی داره چطور کد بدید
موفق باشید