PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در تهیه فایل نصبی پروژه

yasser93
پنج شنبه 11 شهریور 1395, 07:42 صبح
پست آخر رو پاسخ بدید خواهش میکنم

barnamenevisjavan
پنج شنبه 11 شهریور 1395, 12:04 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی. من با setup factori 9.5 فایل نصبی برا پروژه ام میسازم و به اون فقط محتویات پوشه Debug رو میدم.(با ویژوال برنامه بدون هیچ مشکلی کار میکنه) برنامه بدون مشکل نصب و اجرا میشه اما وقتی که میخوام یک داده اضافه کنم به جدول(سایر عملیات رو تست نکردم) برنامه stopped working میشه و وقتی Debug رو میزنم خطای system.data.entity.core.entitycommandexecutionexce ption occurred in presentationframework.dll رو میده. و به خطی اشاره میکنه که دستور باز کردن پنجره ادد کردن هست.(اون دستور اجرا میشه پنجره باز میشه در بازگشت مشکل اینجاد میشه مثل اینکه). از wpf و entity.framework6.0 استفاده میکنم.برای انجام عملیات insert و .. هم از stored procedure ها استفاده میکنم. لطفا راهنمایی کنید. فایل رو میخوام تحویل بدم رو این قسمتش گیر کردم :/
http://vscode.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-sql/

درضمن برای انتشار ستاپ شما نباید از Debug استفاده کنید این نسخه شامل یکسری کدهای اضافه جهت اشکال زدایی برنامه تو محیط ویژوال استودیو هستش و برنامه شمارو کند و در اینده با مشکل مواجه میکنه بصورت Release از پروژه خروجی بگیرید

yasser93
پنج شنبه 11 شهریور 1395, 21:56 عصر
http://vscode.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-sql/

درضمن برای انتشار ستاپ شما نباید از Debug استفاده کنید این نسخه شامل یکسری کدهای اضافه جهت اشکال زدایی برنامه تو محیط ویژوال استودیو هستش و برنامه شمارو کند و در اینده با مشکل مواجه میکنه بصورت Release از پروژه خروجی بگیرید

من با ستاپ فکتوری کار میکنم اخه. غیر از فایل های داخل پوشه ریلیز فایل دیگه ای نیازه برای استفاده از پروسیجر ها ؟؟
ممکنه این خطا به دلیل نصب نبودن sql experss باشه ؟؟
البته مطمئن نیستم که نصب هست یا نه

محمد آشتیانی
جمعه 12 شهریور 1395, 03:17 صبح
سلام
کاری به مشکل شما ندارم ، اما مشخصا وقتی شما از Sql Server Express استفاده کردید ، باید اون رو هم در سیستم مقصد نصب کنید (ضمن اینکه دقت کنید کانکشن استرینگتون هم همچنان در سیستم مقصد معتبر باشه ، مثلا ممکنه Sql Server Express با نام Instance متفاوتی در سیستم مقصد نصب شده باشه)

موفق باشید.

شهابسلطانی
جمعه 12 شهریور 1395, 21:01 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی. من با setup factori 9.5 فایل نصبی برا پروژه ام میسازم و به اون فقط محتویات پوشه Debug رو میدم.(با ویژوال برنامه بدون هیچ مشکلی کار میکنه) برنامه بدون مشکل نصب و اجرا میشه اما وقتی که میخوام یک داده اضافه کنم به جدول(سایر عملیات رو تست نکردم) برنامه stopped working میشه و وقتی Debug رو میزنم خطای system.data.entity.core.entitycommandexecutionexce ption occurred in presentationframework.dll رو میده. و به خطی اشاره میکنه که دستور باز کردن پنجره ادد کردن هست.(اون دستور اجرا میشه پنجره باز میشه در بازگشت مشکل اینجاد میشه مثل اینکه). از wpf و entity.framework6.0 استفاده میکنم.برای انجام عملیات insert و .. هم از stored procedure ها استفاده میکنم. لطفا راهنمایی کنید. فایل رو میخوام تحویل بدم رو این قسمتش گیر کردم :/
دوست من با استفاده از نرم افزار Inno Setup Compiler میتونید بهترین و امن ترین فایل نصبی رو بسازید چراکه برای نصب برنامه میتونی رمز هم بذاری
سرچ کنی گیرش میاری اگر بگردی فیلم آموزشی هم میتونی دانلود کنی

barnamenevisjavan
شنبه 13 شهریور 1395, 14:46 عصر
من با ستاپ فکتوری کار میکنم اخه. غیر از فایل های داخل پوشه ریلیز فایل دیگه ای نیازه برای استفاده از پروسیجر ها ؟؟
ممکنه این خطا به دلیل نصب نبودن sql experss باشه ؟؟
البته مطمئن نیستم که نصب هست یا نه
فایل های داخل پوشه ریلیز مربوط به پروژه هستش و ربطی به پروسیجر نداره، اگه طبق فیلم اموزشی ک لینک دادم پیش برید از دیتابیس که شامل جداول و پروسیجر ها هستش اسکریپت گرفته میشه و داخل ستاپ قرار میگیره و موقع نصب این اسکریپت تبدیل به دیتابیس میشه که پروسیجر و... همه موجود هستش.مورد دیگه اینکه کانکشن استرینگ داخل سی شارپ هم دقت کنید ک اشتباه نزنید

yasser93
شنبه 13 شهریور 1395, 16:39 عصر
حذف شد ...

yasser93
یک شنبه 14 شهریور 1395, 00:33 صبح
فایل های داخل پوشه ریلیز مربوط به پروژه هستش و ربطی به پروسیجر نداره، اگه طبق فیلم اموزشی ک لینک دادم پیش برید از دیتابیس که شامل جداول و پروسیجر ها هستش اسکریپت گرفته میشه و داخل ستاپ قرار میگیره و موقع نصب این اسکریپت تبدیل به دیتابیس میشه که پروسیجر و... همه موجود هستش.مورد دیگه اینکه کانکشن استرینگ داخل سی شارپ هم دقت کنید ک اشتباه نزنید

<connectionStrings>
<add name="GoldsmithEntities" connectionString="metadata=res://*/GoldsmithDBModel.csdl|res://*/GoldsmithDBModel.ssdl|res://*/GoldsmithDBModel.msl;provider=System.Data.SqlClien t;provider connection string=&quot;data source=(LocalDB)\v11.0;attachdbfilename=|DataDirec tory|\Goldsmith.mdf;integrated security=True;connect timeout=30;MultipleActiveResultSets=True;App=Entit yFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />
</connectionStrings>

الان این کانکشن استرینگ چه مشکلی میتونه توش ایجاد بشه؟؟ و چطوری میشه اصلاحش کرد؟؟
تو سیستم خودم برنامه اجرا میشه و هنگام عملیات خطا میده و خارج میشه اما تو سیستم های دیگه تست میکنم همون اول خطا میده و برنامه اجرا نمیشه. ممکنه مشکل از کانکشن استرینگ باشه ؟؟

yasser93
یک شنبه 14 شهریور 1395, 00:38 صبح
حذف شد....

yasser93
یک شنبه 14 شهریور 1395, 05:16 صبح

<connectionStrings>
<add name="GoldsmithEntities" connectionString="metadata=res://*/GoldsmithDBModel.csdl|res://*/GoldsmithDBModel.ssdl|res://*/GoldsmithDBModel.msl;provider=System.Data.SqlClien t;provider connection string=&quot;data source=(LocalDB)\v11.0;attachdbfilename=|DataDirec tory|\Goldsmith.mdf;integrated security=True;connect timeout=30;MultipleActiveResultSets=True;App=Entit yFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />
</connectionStrings>

الان این کانکشن استرینگ چه مشکلی میتونه توش ایجاد بشه؟؟ و چطوری میشه اصلاحش کرد؟؟
تو سیستم خودم برنامه اجرا میشه و هنگام عملیات خطا میده و خارج میشه اما تو سیستم های دیگه تست میکنم همون اول خطا میده و برنامه اجرا نمیشه. ممکنه مشکل از کانکشن استرینگ باشه ؟؟

تمام مراحلی که تو فیلم بود رو انجام دادم فقط این کانکشن استرینگم مشکل داره همش خطا میده

<add name="GoldsmithEntities"
connectionString="metadata=res://*/GoldsmithDBModel.csdl|
res://*/GoldsmithDBModel.ssdl|
res://*/GoldsmithDBModel.msl;
provider=System.Data.SqlClient;
provider connection string=
&quot;Data Source=.\sqlexpress;
Initial Catalog=Goldsmith;
Integrated Security=True;
attachdbfilename=|DataDirectory|\Goldsmith.mdf;
User Instance=True;
MultipleActiveResultSets=True&quot;"
providerName="System.Data.EntityClient"/>

داداش اگه تونستی ببین مشکل کجاس.
مطابق فیلمی که دادید فایل های ریلیز رو ادد کردم. پیشنیاز ها رو اضافه کردم. دیتابیسم رو اسکریپت کردم. کانکشن استرینگ رو هم به این تغییر دادم. داخل ویژوال مشکلی نداره اما وقتی نصب میکنم همون اول stopped working میده و خطای داخل ویژوال هم میگه که کانکشن استرینگی به این نام وجود نداره .
خیلی گیرم سر این قضیه کلی عقب افتادم از برنامه:ناراحت::ناراحت::نارا ت:

barnamenevisjavan
یک شنبه 14 شهریور 1395, 12:16 عصر
تمام مراحلی که تو فیلم بود رو انجام دادم فقط این کانکشن استرینگم مشکل داره همش خطا میده

provider connection string=
&quot;Data Source=.\sqlexpress;
Integrated Security=True;
attachdbfilename=|DataDirectory|\Goldsmith.mdf;
User Instance=True;
MultipleActiveResultSets=True&quot;"
providerName="System.Data.EntityClient"/>

داداش اگه تونستی ببین مشکل کجاس.
مطابق فیلمی که دادید فایل های ریلیز رو ادد کردم. پیشنیاز ها رو اضافه کردم. دیتابیسم رو اسکریپت کردم. کانکشن استرینگ رو هم به این تغییر دادم. داخل ویژوال مشکلی نداره اما وقتی نصب میکنم همون اول stopped working میده و خطای داخل ویژوال هم میگه که کانکشن استرینگی به این نام وجود نداره .
خیلی گیرم سر این قضیه کلی عقب افتادم از برنامه:ناراحت::ناراحت::نارا ت:
از این کانکشن استفاده کنید

connectionString="Data Source=.\SQLExpress;Initial Catalog=XXXX;Integrated Security=True"

بجای XXXX اسم دیتابیس رو دقیق وارد کن بدون پسوند MDF

yasser93
یک شنبه 14 شهریور 1395, 14:30 عصر

connectionString="Data Source=.\SQLExpress;Initial Catalog=XXXX;Integrated Security=True"

یعنی فقط همین سه تا باشه؟؟
مدل چطوری لینک میشه پس؟

yasser93
یک شنبه 14 شهریور 1395, 20:15 عصر

آقا به جان خودم نمیشه
دیتابیس رو تو خود پوشه sql میسازه درست اما مثل اینکه کانکشن استرینگ کار نمیکنه همون اول stop working میده
اعصابمو خورد کرده

mr.sirwan
یک شنبه 14 شهریور 1395, 21:07 عصر
آقا به جان خودم نمیشه
دیتابیس رو تو خود پوشه sql میسازه درست اما مثل اینکه کانکشن استرینگ کار نمیکنه همون اول stop working میده
اعصابمو خورد کرده

دوست عزیز شما مطمئنین از sqlexpress استفاده میکنین؟ entity framework میاد رو SqlServer دیتابیس رو ایجاد میکنه مگر اینکه صراحتا داخل کانکشن استرینگتون خلاف اینو بهش بگین، شما کانکشن استرینگی که به EF دادین رو بذارین بررسی کنیم، و همینطور برای insert از چه دستور و چه روشی استفاده میکنین؟ لطفا دستوراتتون رو بذارین اینجوری نمیشه که

yasser93
یک شنبه 14 شهریور 1395, 21:21 عصر
دوست عزیز شما مطمئنین از sqlexpress استفاده میکنین؟ entity framework میاد رو SqlServer دیتابیس رو ایجاد میکنه مگر اینکه صراحتا داخل کانکشن استرینگتون خلاف اینو بهش بگین، شما کانکشن استرینگی که به EF دادین رو بذارین بررسی کنیم، و همینطور برای insert از چه دستور و چه روشی استفاده میکنین؟ لطفا دستوراتتون رو بذارین اینجوری نمیشه که

من فایل ستاپم رو با Advance Installer میسازم.
دیتابیس رو به صورت یه اسکریپت موقع نصب برنامه توسط SQL Express در این آدرس میسازه
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL11.SQLEXPRESS\MSSQL\DATA

اینم کانکشن استرینگمه
provider connection string=&quot;
Data source=.\SQLExpress;
integrated security=True;
MultipleActiveResultSets=True;
App=EntityFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" /> خیلی وقته در گیر این قضیه ام کل کارم گیر اینه. ستاپ که میگیرم همه چی درست کار میکنه پیش نیاز ها نصب هستن اما برنامه رو باز میکنم همون اول Stop Working میده
یکی راهتمایی کنه لطفا

yasser93
دوشنبه 15 شهریور 1395, 17:44 عصر
An unhandled exception of type 'System.InvalidOperationException' occurred in EntityFramework.dll.Additional information:

No connection string named 'GoldsmithEntities' could be found in the application config file.

این خطایی هست که وقتی Debug میزنم تو ویژوال نشونم میده