PDA

View Full Version : سوال: کمک برای تحلیل یک پروژه

alireza4474
جمعه 12 شهریور 1395, 15:29 عصر
سلام
من دارم برنامه ای تحت عنوان مدیریت آموزشگاه مینویسم که بخش های اموزشی و کمی از قسمت مالی یک اموزشگاه رو مدیریت میکنه
حالا کمکی که از شما دوستان میخوام اینه که یه راهنمایی برای تحلیل این قسمت از پروژه بدین.
میخوام که کاربر هنگام ثبت ترم مورد نظرش مانند دانشگاه که در روز های متفاوت و در ساعات متفاوت در مکان متفاوت جلسه میزاره بدون اینکه که جلسات با هم تداخل داشته باشند
یعنی مثلا درس ریاضی 1 شنبه ها ساعت 8-9:30 در کلاس شماره 2 و سه شنبه ها ساعت 11-12:30 در کلاس شماره 4 جلسات ثبت بشن و اگر که این جلسات با هم تداخل داشتند اروری به کاربر نشان بده

در مورد پایگاه داده هم باید بگم که ایجادش کردم و دیاگرام زیر رو ایجاد کردم

142360

هم میخوام که ساعت های جلسات یک ترم با هم مقایسه بشن که با هم تداخل نداشته باشن هم میخوام که جلسات ترمی که میخواد ثبت بشه با جلسات ترم های در حال برگزاری تداخل نداشته باشه

امیدوارم که سوالم رو واضح پرسیده باشم

پیشاپیش هم بابت راهنمایی هاتون ممنون

juza66
جمعه 12 شهریور 1395, 16:28 عصر
سلام

مثلا
ریاضی، شنبه 11 شهریور، 8 تا 10
دینی، شنبه 11 شهریور، 8 تا 10

اگر این دو مساوی بودن جلوگیری کن از ثبت و بنویس تداخل ساعت کلاس

تحلیل من :
موقعی که درس توسط مدیر گروه ثبت میشه این فیلدهاشن:
نام درس، تاریخ، ساعت شروع، ساعت پایان

و یک فیلد واس نمایش نام درس و تاریخ و ساعت شروع و پایان

تا اینجا...............

موقع نمایش فیلد اخری که جمع همه ست رو نمایش بده تویی لیست

تا اینجا.......................

وقتی کاربر یکی از گزینه ها رو انتخاب میکنه شما اون ایتم رو با جزئیات که جزئیات مخفی هستند تویی لیست ثبت میکنی و فقط فیلد جمع رو نشون میدی

تا اینجا.................

حالا قبل از ثبت در لیست، چک میکنی تاریخ درس رو در لیست من وجود داره یا نه اگر اره حالا......

چک کن ببین تاریخی که الان هست ساعت کلاس تویی لیست ساعت کلاس شروع و تاریخ هست اگر بود....
چ
پیغام مناسب بده...

juza66
جمعه 12 شهریور 1395, 16:32 عصر
اصلا نیازی نیست به نام درس دقت کنی

تاریخ و ساعت شروع ایا در لیستی که دارم ثبت میکنم ایا وجود داره..

بعدا میتونی بعداز همه چک کردن ها ببینی درسی که انتخاب شده ایا در لیست من هست؟ اگر هست پیغام مناسب بده

alireza4474
شنبه 13 شهریور 1395, 19:58 عصر
اول از همه ممنونم که راهنمایی کردین
بعد میخواستم خدمتتون بگم که من تا قبل از اینکه مکان کلاس رو توی پروژه ثبت کنم مشکلی نداشتم یعنی دقیقا همین مثال هایی که زدین رو انجام میدادم اما الان می خوام علاوه بر اینکه ساعاتی که برای یه درس انتخاب میشه با هم تداخل نداشته باشن بلکه بیاد ببینه ایا کلاسی توی اون ساعت هست یا که کلاس ها از لحاظ مکانی هم با هم تداخل نداشته باشن
امید وارم تونسته باشم سوالم رو درست مطرح کرده باشم