PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی ، شروع یادگیری برنامه نویسی

nima84m
یک شنبه 14 شهریور 1395, 11:40 صبح
سلام دوستان و اساتید گرامی
نیما هستم 32 ساله از اصفهان و مدرک مهندسی کامپیوتر دارم.
تو این چند سال کار آزاد داشتم و بدلیل عدم توانایی مالی توانایی خرید pc یا لپ تاپ نداشتم تا اینکه یکماه قبل یه لپ تاپ دست دوم خریدم. لنوو i5 - 6 ram
علاقه به برنامه نویسی دارم و می خوام C#.net / asp.net / sql ، این سه مورد را یاد بگیرم. غیر از علاقه بحث درآمد هم برام مهمه.

چند سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:

1- اگه از الان که 32 سالمه تلاش کنم و روزی 8 یا 12 ساعت آموزش ببینم ( بیشتر فعلا قصدم آموزش از اینترنت بصورت ویدئو یا کتب الکترونیکی) میتون تا یکسال یا دوسال آینده از این کار درآمد خوبی داشته باشم؟؟

2- یکی از دوستانم بهم گفته اگه مشتریش داری برو یاد بگیر ولی اگه مشتری یا شرکتی را نمیشناسی یاد نگیر و وقتت تلف کردی و گفت چون کسی که آشنا نداشته باشه نمیتونه درآمد خوبی داشته باشه. آیا درسا گفته ؟؟؟؟

3- من توقع زیادی برای کسب درآمد ندارم حدود ماهانه 2 میلیون برام صافی داشته باشه. میخوام بدونم ارزشش داره وقتم بزارم و تلاشم بکنم و وقتی یاد گرفتم پشیمون نشم.

ممنون میشم راهنماییم کنید و تجربه های خودتون بهم بگین.
با تشکر

Dani701
چهارشنبه 31 شهریور 1395, 11:22 صبح
سلام دوستان و اساتید گرامی
نیما هستم 32 ساله از اصفهان و مدرک مهندسی کامپیوتر دارم.
تو این چند سال کار آزاد داشتم و بدلیل عدم توانایی مالی توانایی خرید pc یا لپ تاپ نداشتم تا اینکه یکماه قبل یه لپ تاپ دست دوم خریدم. لنوو i5 - 6 ram
علاقه به برنامه نویسی دارم و می خوام C#.net / asp.net / sql ، این سه مورد را یاد بگیرم. غیر از علاقه بحث درآمد هم برام مهمه.

چند سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:

1- اگه از الان که 32 سالمه تلاش کنم و روزی 8 یا 12 ساعت آموزش ببینم ( بیشتر فعلا قصدم آموزش از اینترنت بصورت ویدئو یا کتب الکترونیکی) میتون تا یکسال یا دوسال آینده از این کار درآمد خوبی داشته باشم؟؟

2- یکی از دوستانم بهم گفته اگه مشتریش داری برو یاد بگیر ولی اگه مشتری یا شرکتی را نمیشناسی یاد نگیر و وقتت تلف کردی و گفت چون کسی که آشنا نداشته باشه نمیتونه درآمد خوبی داشته باشه. آیا درسا گفته ؟؟؟؟

3- من توقع زیادی برای کسب درآمد ندارم حدود ماهانه 2 میلیون برام صافی داشته باشه. میخوام بدونم ارزشش داره وقتم بزارم و تلاشم بکنم و وقتی یاد گرفتم پشیمون نشم.

ممنون میشم راهنماییم کنید و تجربه های خودتون بهم بگین.
با تشکر
سلام نیما جان به نظر من اگه علاقه زیادی به برنامه نویسی داری حتما یاد بگیر چون مطمئن باش به دردت میخوره من خودم 18 سالمه و برای شرکت های متعددی برنامه نوشتم اگه اشنا هم نداشته باشی میتونی از کارهات درامد خوبی داشته باشی فقط یه نکته بهت بگم برای برنامه نویسی ایده میخواد و به نظر من اگه ایده نداشته باشی برنامه نویس موفق نمیشی من برنامه نویسی رو با ویژوال بیسیک یاد گرفتم و بعد از اون رفتم سراغ سی شارپ والان هم توی سی شارپ واقعا موفقم ولی قبل از این که بری سراغ سی شارپ و sql و asp باید اصول و قواعد ابتدایی برنامه نویسی رو بلد باشی به نظر من مقدمات برنامه نویسی رو از بیسیک یاد بگیر ولی سراغ پایگاه داده بیسیک نرو چون به نظر من گیج کنندست کتابش رو هم اگه میخوای بگیری به نظر من کتاب مبانی کامپیوتر سال سوم ریاضی و فیزیک رو بگیر و مقدمات برنامه نویسی رو با اون یاد بگیر بعد برو سراغ سی شارپ در مورد درامد برنامه نویسی هم باید بگم درامدش خوبه و اگه برنامه نویس خوبی بشی میتونی برای سازمان های مختلف برنامه بنویسی و میتونی برنامه هایی رو که خودت صلاح میدونی داخل یک سایت معتبر برای فروش بزاری و از این کار درامد کسب کنی من خودم با نوشتن یه برنامه برای جهاد کشاورزی استانمون 300 هزار تومان نصیبم شد البته من نمیگم برنامه نویس خوبیم اصلا هم این طور نیست چون دنیای برنامه نویسی دنیای بزرگیه و من در برابر این دنیااز اتم هم پایین ترم میدونم من کوچک تر از اونی هستم که به شما در رابطه با برنامه نویسی چیز هایی رو عرض کنم ولی به شخصه میتونم بهت بگم به دنیای برنامه نویسی خوش امدی و انشالله با تکیه بر خدا و دعای خیر پدر و مادرت موفق بشی پیشنهاد من اینه که همین الان شروع به یادگیری کن و مطمئن باش با یادگیری بیش تر وبیش تر درامد بیش تر و بیشتری نصیبتون میشه
در مورد سوال سومتون هم باید بگم واقعا ارزشش رو داره حالا خودتون میدونین که چه کنین به شخصه میتونم بهتون بگم یا علی