PDA

View Full Version : سوالی درباره دانلود همزمان یک فایل از طریق صدها کلاینت

itman.jam
یک شنبه 14 شهریور 1395, 17:57 عصر
با سلام
دوستان بصورت خلاصه بگم من یک نرم افزار اصلی روی سرور مجازی ام دارم که هر دقیقه یک فایل متنی و یا یک فایل اکسل کمتر از 100 کیلو بایت تولید میکنه حاوی اطلاعات .

نرم افزار دیگه ای هم دارم که بدست کاربران هست و فایل مذکور را بصورت اتوماتیک هر یک دقیقه یکبار از سرور دانلود میکنه و کار خوندن این فایل و نمایش اطلاعاتش را برای کاربر انجام میده .

حالا سوال من اینجاست که اگر چند صد نفر از برنامه من استفاده کنن این اتفاق میوفته :
هر دقیقه یکبار بصورت همزمان در یک زمان مشخص حداقل حدود دویست سیصد درخواست دانلود فایل از طرف برنامه کاربر به طرف سرور من ارسال میشه .
چه اتفاقی میوفته ؟ آیا درخواست های این دویست سیصد نفر پاسخ داده میشه ؟ با تاخیر زیاد ؟ چطور ؟

:متفکر:

سرور معمولی هست ( دوهسته و دو گیگ رم و پهنای باند یک گیگ و...). بیشتر میخوام بدونم زمان پاسخ دهی به این چند صد نفر چطوره ؟ اصلا سیستم عامل چطور کار را مدیریت میکنه ؟ به نوبت ؟ همزمان ؟
هیچ دیدی نسبت به این مسعله ندارم . ممنون میشم دوستان اگه اطلاع دقیق و واقعی در این مورد دارن بیان کنن.

ramtinak
یک شنبه 14 شهریور 1395, 20:56 عصر
سلام،
زمان پاسخ دهی به کاربر بستگی به رم و CPUای که برنامه سمت سرورت اشغال میکنه داره، اگه CPU و میزان رمی که در سرورت استفاده میشه کم هست و فشار نمیاره
قاعدتا بر سرعت دانلود تاثیر داره.
اما جواب سوال اول خیر هیچ اتفاقی نمیافته، هزار درخواست هم همزمان بیاد سروری که دارید جوابگو هست. (چنانچه سرعت نامطلوب شد باید سروری قوی تر بگیرید)
موفق باشید.