PDA

View Full Version : یونیک کردن یک رکورد در جدول

reza41
یک شنبه 14 شهریور 1395, 18:00 عصر
سلام
من یک جدول دارم که یک ستون شماره پرونده است و یک ستون تاریخ و باقی ستون ها هم ساعت کاری توش ثبت میشه. حالا من چطور میتونم مشخص کنم که برای هر شماره پرونده، تاریخ یکتا باشه یعنی تاریخ تکراری برای یک شماره پرونده ثبت نشه؟
ممنون

mohsen1393
یک شنبه 14 شهریور 1395, 20:47 عصر
سلام کافیه اون فیلد رو کلید اصلی قرار بدید.

reza41
یک شنبه 14 شهریور 1395, 22:13 عصر
اگر شما فیلد رو کلید اصلی قرار بدین اون وقت همون فیلد یونیک میشه. در این صورت مثلا فقط در کل جدول هر تاریخ فقط یک بار میتونه وجود داشته باشه در حالی که من میخوام هر شماره پرونده تاریخ منحصر به فرد داشته باشه. در حقیقت مجموع شماره پرونده و تاریخ باید یونیک باشند. اما شماره پرونده های متفاوت بتونن تاریخ های مشابه ثبت کنن.
البته می دونم که میشه دو تا فیلد رو کلید اصلی قرار داد که در این صورت یونیک میشن ولی فکر میکنم این کار در ارتباط این جدول با جداول دیگه مشکل پیدا میکنه چون کلید ارتباط من با جداول دیگه همین فیلد شماره پرونده است.

mohsen1393
دوشنبه 15 شهریور 1395, 13:31 عصر
اگر شما فیلد رو کلید اصلی قرار بدین اون وقت همون فیلد یونیک میشه. در این صورت مثلا فقط در کل جدول هر تاریخ فقط یک بار میتونه وجود داشته باشه در حالی که من میخوام هر شماره پرونده تاریخ منحصر به فرد داشته باشه. در حقیقت مجموع شماره پرونده و تاریخ باید یونیک باشند. اما شماره پرونده های متفاوت بتونن تاریخ های مشابه ثبت کنن.
البته می دونم که میشه دو تا فیلد رو کلید اصلی قرار داد که در این صورت یونیک میشن ولی فکر میکنم این کار در ارتباط این جدول با جداول دیگه مشکل پیدا میکنه چون کلید ارتباط من با جداول دیگه همین فیلد شماره پرونده است.

سلام شما در قسمت طراحی جدول خاصیت Index فیلد رو روی Yes )No Duplicates) قرار بدید اینطوری نیاز به گذاشتن کلید اصلی هم نخواهید داشت