PDA

View Full Version : گروه بندی رکوردها

hamedinho
سه شنبه 28 شهریور 1385, 20:17 عصر
من می خوام توی ریپورتم تو قسمت detail سه تا از رکورها نشان داده بشه و یه دونه نباشه .

رها
سه شنبه 28 شهریور 1385, 20:48 عصر
با چی داری Report می گیری؟ با خود Access؟
از طریق چه زبان برنامه نویسی به Access دسترسی داری؟ یا اینکه توی خود Access کار می کنی؟

hamedinho
سه شنبه 28 شهریور 1385, 20:54 عصر
توی Access کار می کنم.
من می خوام رکورد هایی که وارد می شوند سه تا سه تا گروه بندی بشن و توی ریپورت هم گروهی نشون بده.

hamedinho
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 10:41 صبح
این یه تئوری از کارمه
http://parvaz.batcave.net/group.jpg

انگوران
شنبه 01 مهر 1385, 08:05 صبح
مکنه بفرمائید چرا سه تا سه تا . معمولاً گروه بندی بر اساس موضوع خاصی هست .

samaneh_h
شنبه 01 مهر 1385, 09:32 صبح
ببین اگه قبلاً توی کوئری پشت ریپورتت 3 تا 3 تا از هم با نام گروه یا یک مشخصه خاص تفکیک شدن که کاری نداره کافیه روی ریپورتت در حالت دیزاین راست کلیک کنی و از منوی باز شده sorting and grouping رو انتخاب کن .اون فیلدی رو هم که می‌خوای بر اساس اون گروهبندی(نام گروه ) بشه رو توی پنجره باز شده انتخاب کن .

moustafa
شنبه 01 مهر 1385, 09:52 صبح
باید از یه فیلد مجازی استفاده کنی به سه تا اول کد1 به سه تای بدی کد 2 و...... بعدا گروه بندی

hamedinho
شنبه 01 مهر 1385, 13:28 عصر
شرمنده من درست نفههمیدم چی شد.
این کار برای یه دبیرستان شاهد که دانش آموزان کلاس به ترتیب معدل از بالا به پایین 3تا 3 تا گروه بندی می شن و امتیازاتی رو می گیرن . معدل قبلی و فعلی دانش آموز گرفته می شه و محاسباتی انجام می شه این محاسبات دو نوع هستند . اول نسبت به گروه 3 نفره مثال :(اگر معدل فعلی نفر دوم بیشتر از معدل فعلی نفر اول باشه 100 امتیاز می گیره) و دوم نسب به کل کلاس مثال (رتبه دانش آموز نسبت به کل کلاس)
این مشکل رو سال پیش با ورودی هر رکورد 3تا دانش آموز حل شد و قسمت محاسبات در کل کلاس از کار افتاد و نشد کاری کرد. حالا من می خوام هر رکود برای یک نفر باشه و همه کار ها رو برنامه بکنه.
من باید این مشکل رو دو سه روزه حل کنم و برای همین اگر ممکنه کمکم کنید.
از اساتید تشکر می کنم

hamedinho
شنبه 01 مهر 1385, 18:46 عصر
از استادا کسی نمی تونه مشکله منو حل کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شدیدا لازم دارم

moustafa
یک شنبه 02 مهر 1385, 00:55 صبح
فرض کنیم شماره ردیف داری بنام فیلد f
اولا اون صعودی مرتبش کن وبعد در یه کوئری اینو اضافه کن وگزارشتو بر حسب expr گروه بندی کن

expr:iif(f mod 3=0,f/3,int(f/3)+1)
من معمولا اکثرا مواقع به سایت دسترسی ندارم اگه به جواب نرسیدی و خواستی با ایمیلم درتماس باش
yase0001@yahoo.com
mous3030@yahoo.com