PDA

View Full Version : ثبت تاریخ و روز در textbox سی شارپ

pure_love
جمعه 19 شهریور 1395, 19:44 عصر
سلام بچه ها
من میخام تو پروژم به صورت پیش فرض دوتا تکست باکس داشته باشم که تو یکیش تاریخ امروز و تو یکی دیگش روز هفته نشان بده(مثلا شنبه یا یک شنبه و....).
میخام این کد تو فرم لود باشه که تا فرم باز شد خودش اتوماتیک تاریخ در یک تکست باکس و روز هفته در تکست باکس دیگه نشون بده.
چندتا کد پیدا کردم ولی بصورت پیش فرض خودشون نشون نمیدن تو تکست باکس. میخام پیش فرض توو تکست باکس نشون بده که کاربر نتونه تغییرش بده.
هرکی کدش داره منون میشم راهنمایی کنه.
mr.sirwan
شنبه 20 شهریور 1395, 11:39 صبح
دوست عزیز شما اگه میخواین کاربر نتونه مقادیر رو تغییر بده، تکست باکس هارو Readonly کنین، یعنی داخل پنجره Properties دنبال خاصیتی با همین اسم بگردین Readonly و مقدار اون رو برابر true قرار بدین

pure_love
شنبه 20 شهریور 1395, 11:58 صبح
دوست عزیز شما اگه میخواین کاربر نتونه مقادیر رو تغییر بده، تکست باکس هارو Readonly کنین، یعنی داخل پنجره Properties دنبال خاصیتی با همین اسم بگردین Readonly و مقدار اون رو برابر true قرار بدین

اینو میدونم منظورم اینه نمیخام کاربر دستی خودش روز هفته و تاریخ وارد کنه! میخام تا صفحه لود شد خودش تاریخ امروز و روز هفته بره تو تکست باکس

alish123456
شنبه 20 شهریور 1395, 13:14 عصر
اینو میدونم منظورم اینه نمیخام کاربر دستی خودش روز هفته و تاریخ وارد کنه! میخام تا صفحه لود شد خودش تاریخ امروز و روز هفته بره تو تکست باکس
سلام
این کد رو توی رویداد لود بنویس
DateTime.Now.ToString("yyyyMMddHHmmss");
تکست تکستباکس رو برابر این کد قرار بده

pure_love
شنبه 20 شهریور 1395, 15:21 عصر
سلام
این کد رو توی رویداد لود بنویس
DateTime.Now.ToString("yyyyMMddHHmmss");
تکست تکستباکس رو برابر این کد قرار بده

عزیز این تاریخ میلادیه! کد شمسیش چجوریه ؟

pure_love
شنبه 20 شهریور 1395, 15:57 عصر
بچه ها مشکل تاریخم حل شد.
فقط روز های هفته ( شنبه ، یکشنبه و....) چجوری بیارم؟
این دیدم :
http://barnamenevis.org/showthread.php?171852-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE
ولی پیغام داد و نفهمیدم چجوریه ؟
لطفا کسی بلده کمک کنه

mrprestige
شنبه 20 شهریور 1395, 18:45 عصر
بچه ها مشکل تاریخم حل شد.
فقط روز های هفته ( شنبه ، یکشنبه و....) چجوری بیارم؟
این دیدم :
http://barnamenevis.org/showthread.php?171852-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE
ولی پیغام داد و نفهمیدم چجوریه ؟
لطفا کسی بلده کمک کنه
سلام دوست من ببین این کارتو راه میندازه

PersianCalendar Pdate = new PersianCalendar();
var Miladi = DateTime.Now;
switch (Pdate.GetDayOfWeek(Miladi).ToString().ToLower())
{
case "saturday": LblDay.Text = "شنبه";
break;
case "sunday": LblDay.Text = "یکشنبه";
break;
case "monday": LblDay.Text = "دوشنبه";
break;
case "tuesday": LblDay.Text = "سه شنبه";
break;
case "wednesday": LblDay.Text = "چهارشنبه";
break;
case "thursday": LblDay.Text = "پنجشنبه";
break;
case "friday": LblDay.Text = "جمعه";
break;
}

پیروز و موفق باشی

pure_love
شنبه 20 شهریور 1395, 23:11 عصر
سلام دوست من ببین این کارتو راه میندازه

PersianCalendar Pdate = new PersianCalendar();
var Miladi = DateTime.Now;
switch (Pdate.GetDayOfWeek(Miladi).ToString().ToLower())
{
case "saturday": LblDay.Text = "شنبه";
break;
case "sunday": LblDay.Text = "یکشنبه";
break;
case "monday": LblDay.Text = "دوشنبه";
break;
case "tuesday": LblDay.Text = "سه شنبه";
break;
case "wednesday": LblDay.Text = "چهارشنبه";
break;
case "thursday": LblDay.Text = "پنجشنبه";
break;
case "friday": LblDay.Text = "جمعه";
break;
}

پیروز و موفق باشی

دوست عزیز این قسمت : LblDay.Text یعنی چی ؟ یعنی همون تکست یه لیبل؟یعنی یه لیبل بسازم تکست مساوی با روز هفته که نوشتین قرار بدم؟(;""=lable.text)

pure_love
یک شنبه 21 شهریور 1395, 00:34 صبح
دوست عزیز این قسمت : LblDay.Text یعنی چی ؟ یعنی همون تکست یه لیبل؟یعنی یه لیبل بسازم تکست مساوی با روز هفته که نوشتین قرار بدم؟(;""=lable.text)

اینو : PersianCalendar نمیشناسه

mr.sirwan
یک شنبه 21 شهریور 1395, 01:29 صبح
اینو : PersianCalendar نمیشناسه

using system.Globalization;

mrprestige
یک شنبه 21 شهریور 1395, 16:39 عصر
سلام دوست من ، دوست خوبمون mr.sirwan (http://barnamenevis.org/member.php?369257-mr-sirwan) بزرگواری کردن پاسخ سوال شما رو دادن ولی بازم دوست من اگه احیاناً باز یه همچین مشکل مشابهی مواجه شدید کافیه ماوس روی اون عبارت ( به زبان ساده تر ) ببرید لامپ زرد رنگی ظاهر میشه روش که کلیک کردی منوی کشویی نمونه ها (instance) براتون ظاهر میشه اگه اون عبارت ( که در اول عرائضم بهش اشاره کردم) نیاز بود داخل nameSpace نمایش داده بشه معمولا اولین گزینه ش (Suggestion یا پیشنهاد) با using شروع میشه وقتی روش کلیک کنید بطور خودکار داخل usingهاتون ثبت میشه . ودر خصوص سوالی که فرمودید "
LblDay.Text یعنی چی ؟ یعنی همون تکست یه لیبل؟یعنی یه لیبل بسازم تکست مساوی با روز هفته که نوشتین قرار بدم؟ " بله دوست من بنده منظور همون کنترل Label هست و بنده برای درک راحتر شما اومدم نامش رو به LblDay تغییر دادم که بدونید روز های هفته رو با این کنترل نمایش دادم . سوالی بود بنده درخدمتم .
پیروز و موفق باشید.

silver189
سه شنبه 23 شهریور 1395, 10:15 صبح
سلام دوست من ، دوست خوبمون mr.sirwan (http://barnamenevis.org/member.php?369257-mr-sirwan) بزرگواری کردن پاسخ سوال شما رو دادن ولی بازم دوست من اگه احیاناً باز یه همچین مشکل مشابهی مواجه شدید کافیه ماوس روی اون عبارت ( به زبان ساده تر ) ببرید لامپ زرد رنگی ظاهر میشه روش که کلیک کردی منوی کشویی نمونه ها (instance) براتون ظاهر میشه اگه اون عبارت ( که در اول عرائضم بهش اشاره کردم) نیاز بود داخل nameSpace نمایش داده بشه معمولا اولین گزینه ش (Suggestion یا پیشنهاد) با using شروع میشه وقتی روش کلیک کنید بطور خودکار داخل usingهاتون ثبت میشه . ودر خصوص سوالی که فرمودید "
LblDay.Text یعنی چی ؟ یعنی همون تکست یه لیبل؟یعنی یه لیبل بسازم تکست مساوی با روز هفته که نوشتین قرار بدم؟
" بله دوست من بنده منظور همون کنترل Label هست و بنده برای درک راحتر شما اومدم نامش رو به LblDay تغییر دادم که بدونید روز های هفته رو با این کنترل نمایش دادم . سوالی بود بنده درخدمتم .
پیروز و موفق باشید.
این قابلیت فقط در ویژوال استودیو 2015 هستش:لبخند:

mrprestige
سه شنبه 23 شهریور 1395, 17:47 عصر
این قابلیت فقط در ویژوال استودیو 2015 هستش:لبخند:
سلام همشهری :لبخند: وقتت بخیر ، مهندس شما که کدنویس هستید چرا این حرف رو میزنی ؟! اصلا به نسخه Visual Studio ارتباطی نداره در واقع این NameSpace در نسخه Net Framework 3.5. هم وجود داره یعنی حتی ویژوال استودیو 2005 پس به نسخه ی Framework بستگی داره نه ویژوال استودیو درسته دوست من ؟