PDA

View Full Version : .net2 و ایجاد دیتا بیس جدید

negar84
سه شنبه 28 شهریور 1385, 22:58 عصر
سلام دوستان
من توی فرمم یک datagridview دارم که به دیتابیسم وصله و چند تا textbox دارم که می خوام اطلاعات را درون انها بریزم و با کلیک بر روی یک button اطلاعات انها به دیتا بیسم منتقل شه این database همونیه که در datagridview مورد استفاده قرار می گیره حالا مشکل این جاست که من نمی تونم به همون database متصل شم یعنی هر کدوم از این کارها به تنهایی انجام می شه ولی همزمان نه .... امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید ....
منتظر راهنمایی تان هستم
با تشکر
bye

emad4000
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 00:37 صبح
خوب شما می تونین با هر کلیک اطلاعات رو توی یک DataTable یا DataSet بریزین و در پایان این DataTable رو یه جا توی DataBase بریزین

emad4000
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 01:17 صبح
DataTable[table_index].rows[row_index].ItemArray[column_index]=myVar;

negar84
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 08:18 صبح
دقیقا مشکل من توی قسمت " یه جایی توی database بریزین " هست .....
برای ریختن توی دیتا بیس باید یک کانکشنی ایجاد کنم و بازش کنم مشکل این جاست که کانکشنی که من ایجاد می کنم باز نمی شه ........

reza_rad
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 09:34 صبح
اگه قراره دیتابیس جدید ایجاد کنید اول یه master وصل بشید و بعد کانکشن رو بیارید روی دیتابیس جدید

negar84
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 13:12 عصر
می شه توضیح بدید چطوری .... من همون کاری رو انجام می دم که توی کتاب اقای هاشمیان گفته شده ...

reza_rad
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 13:17 عصر
می شه توضیح بدید چطوری .... من همون کاری رو انجام می دم که توی کتاب اقای هاشمیان گفته شده ...

من نمی دونم کجای کتاب آقای هاشمیان رو می گید و ...
اما من از نوشته ها تون اینو برداشت کردم که شما می خواهید یک دیتابیس جدید ایجاد کنید و اطلاعات رو داخل اون بریزید.درسته؟
اگه همینه که گفتم.می تونید این کار رو بکنید:
اول کانکشن تون رو به دیتابیس master برقرار کنید.
و دیتابیس جدید رو بسازید(حالا با اسکریپت یا هر جور دیگه)
بعد کانکشن رو عوض کنید به نام دیتابیس جدید. یا اینکه با دستور use database_name به دیتابیس جدید وصل بشید.
حالا هر کار با دیتابیس جدید دارید انجام بدید.

negar84
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 17:38 عصر
سلام
خیلی متشکرم اقای راد ...
اما مشکل من اینه که نمی تونم اطلاعات database ای که در datagridview مورد استفاده قرار گرفته رو ویرایش کنم ... یعنی کانکشن جدیدم برقرار نمی شه ......... در صورتی که اگه در datagridview از اون database استفاده نکنم می تونم اطلاعات درونش رو ویرایش یا اضافه کنم

negar84
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 19:04 عصر
این هم تصویر پیغامی که داده می شه

emad4000
شنبه 01 مهر 1385, 13:52 عصر
فکر کنم مشکل شما از لاگین باشه
احتمالا شما برای دیتابیستون لاگین ایجاد کردید ولی در ایجاد کانکشن این لاگین رو وارد نکردین
شما هنگام ساخت کانکشن از گزینه Use Sql Auhtocation استفاده و اسم لاگین و پسوردتون رو وارد کنید