PDA

View Full Version : سوال: ارسال و دریافت sms از طریق php

omid22
سه شنبه 23 شهریور 1395, 22:34 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم:قلب:

یه سوال داشتم

من میخوام بدونم با php میشه یه ربات نوشت که وقتی مثلا یه نفر بهش اس ام اس ارسال میکنه ، یه پاسخی به صورت خودکار (از پیش تعریف شده) به اون فرد ارسال بشه؟

مثل همراه اول که یه شماره مثل 8080 گذاشته و تا که بهش پیامک میدیم یه جوابی ارسال میکنه. یا مثل پیامک های تبلیغاتی که میگه مثلا 1 را به این شماره ارسال کن بعدش هر روز برات اخبار ورزشی ارسال میشه

ممنون میشم راهنمایی کنید.

خیلی گیر کردم:ناراحت:

Unique
سه شنبه 23 شهریور 1395, 23:13 عصر
بله میتونید.
شرکت هایی که خدمات SMS میدن امکان دریافت پیامک روی یک URL را میدن. مثلا شما آدرس زیر را بهشون میدین :

http://www.mydomain.com/receive_sms.php

حالا وقتی پیامکی به اون شماره شما توی پنل SMS ارسال میشه. اون پنل شمااره ای که پیامک ارسال کرده و متنی که فرستاده را به صورت GET یا POST میفرسته روی آدرس URL بالا.

شما هم بر اساس متن دریافتی هر کاری بخوای میتونی بکنی.

omid22
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 08:30 صبح
خیلی ممنون بابت پاسختون:تشویق:

فقط یه سوال سامانه خلافی خودرو (1101202020) که سریال کارت را بهش پیامک میزنیم بعد همون لحظه میزان خلافی را اس ام اس میکنه ، با همین PHP ساخته شده یا چیز دیگه هست؟

با تشکر فراوان

Unique
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 08:59 صبح
نمیشه فهمید با چی بوده. اهمیتی هم نداره. بالاخره هر برنامه ای که بتونه اطلاعات را روی GET یا POST بگیره میتونه این کار را انجام بده. حتی با شماره های معمولی و استفاده از سخت افزار USB که سیم کارت میخورن هم میشه چنین ربات هایی نوشت.

omid22
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 11:52 صبح
خیلی ممنون بابت پاسختون:تشویق:

راستش من php را حرفه ای بلد نیستم ، تازه 2 ماه هست دارم کار میکنم. یه منبع آموزشی توی همین ضمینه ارسال و دریافت پیام میتونید بهم معرفی کنیم.خودم هرچی گشتم انگلیسیی بود متوجه نشدم.:افسرده:

خییییلیییی خیییلییی سپاسگذارم:قلب:

Unique
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 18:50 عصر
شما از همین سایت هایی که پیامک انبوه میدن سک حساب کاربری و شماره بگیر . خودشون کلی مثال با PHP گذاشتند.

d68715
یک شنبه 28 شهریور 1395, 08:49 صبح
می تونید از یک جی اس ام مودم و یا یک موبایل کهنه استفاده کنید ! مودم رو به سیستم وصل کنید شماره پورت رو گیر بیارید و با پی اچ پی به اون وصل بشید . در هنگام اتصال شما با At کامند می تونید پیام دلخواه رو ارسال و دریافت کنید .

دوست عزیزم موفق باشید . (http://grease-trap.ir/)