PDA

View Full Version : سوال: آیا WebForms قراره منسوخ بشه؟

developerX
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 10:43 صبح
سلام . من بعد از مدتی دوری از دنیای کد نویسی دارم الان با WebForms روی یک پروژه کار میکنم و 50 % کار پیش رفته . ولی شنیدم که قراره در ورژن های جدید دات نت WebForms نباشه . و این منو دلسرد میکنه به ادامه کار . با یه چرخ تو سایتای انگلیش چیزای متنقاضی دیدم . مثلا تو همین سایت Asp.net هر کسی یه چیزی گفته ..میشه در این مورد راهنمایی بفرمایید و لینک منبع از سایت/شخص معتبر بدید..اصلا برا اینکه من از حقیقت اوضاع روز باخبر باشم به نظرتون چه سایت/وبلاگ/اشخاصی رو باید رصد کنم؟
باتشکر

پیام حیاتی
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 01:32 صبح
سلام

https://jaxenter.com/asp-net-web-forms-redux-125274.html

در نهایت شما باید به mvc مهاجرت کنید ولی تاریخ این مهاجرت رو خودتون باید تشخیص بدید.
امکانات ورژن ۵ دات نت فریمورک برای وب فرم قابل استفاده نیست و پروژه رو‌نهایت با ورژن ۴.۶ می‌توانید راه اندازی کنید.
پشتیبانی هست اما گسترش داده نمیشه.
................
خیلی از تکنولوژی ها قدیمی شده و یا در حال تغییرات ساختاری زیادی هستند ولی اینکه ما مدام بخوایم در حال یادگیری و‌مهاجرت باشیم‌ زمانی برای خروجی دادن باقی نخواهد ماند.
مشتری یا کاربر مصرف کننده قابلیت ها و‌ اهداف خروجی رو دارای اهمیت می داند نه تکنولوژی که شما استفاذه می کنید چون اصلا سواد نظردهی در این مورد را ندارد.
پیشنهاد می‌کنم پروژتون رو به اتمام برسونید و تا زمانی که نیاز به استفاده از موارد تکنولوژی های روز ندارید خودتون رو‌درگیر نکنید با همین وب فرم تا سال های سال در ایران می‌توانید پروژه های متوسط و‌بزرگ انجام بدید.

الان برای mvc ابتدا ورژن 5 قدرت گرفت بعد از اخبار گسترش ندادن وب فرم بعد از چند ماه 5.2 حالا شده 6 که تغییراتش نسبت به‌ورژن های قبلی کم نیست و هنوز هم‌ کامل نشده و باید منتظر‌ ماند...
یکی سر os های ورژن ۶.۵ موبایل سال ها قبل ضرر زیادی زد مایکروسافت به کاربران از جهت توسعه ندادن و نداشتن قابلیت بروزرسانی یکی هم این داستان وب فرم ....
بنده که به php مهاجرت کردم و از دست این تغییرات مداوم و‌یکباره تکنولوژی های تحت وب‌ مایکروسافت راحت شدم...