PDA

View Full Version : سوال: کامپوننت برای پخش فیلم در سی شارپ به غیر از wmp & vlc

reborn_1
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 23:28 عصر
با سلام
میخواستم بدونم اگه بخوام یک فیلم رو داخل یک فرم در سی شارپ نمایش بدم به غیر از windows media player و vlc چه کامپونن هایی وجود داره که بشه ازش استفاده کنم؟
مثلا kmplayer ، ایا راهی وجود داره که ازش استفاده کنم یا نه ؟؟؟
یا دستوری وجود داره که در سی شارپ بنویسم و فیلم رو kmplayer باز کنم ؟؟؟
با تشکر

ronix3
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 17:42 عصر
با این کد فایل با پلیر پیش فرضی که واسه این فرمت انتخاب شده اجرا می شه به نظرم اگه لزومی نداره که حتما فیلم تو برنامتون پخش بشه این کد براتون بهتره چون دردسر نداره

System.Diagnostics.Process.Start( "فایل مورد نظر");

ولی اگه بخواین حتما با kmplayer پخش کنید اول باید بررسی کنید ببینید که نصب هست یا نه بعد با کد زیر پخش کنید

System.Diagnostics.Process.Start("فایل اجرایی پلیر", "فایل مورد نظر");

ronix3
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 17:47 عصر
تو کد دوم چون فارسی نوشتم "فایل اجرایی پلیر" و "فایل مورد نظر" جاشون عوض شده اگه ازش کپی بگیرید مشکلی نداره ولی اگه می خوایید دستی بنویسید جاهاشونو عوض کنید

reborn_1
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 18:33 عصر
واقعا ممنون مرسی بابت پاسخ
نه لازم دارم چون پروژه پخش فیلم هوشمنده و باید فیلم پخش بشه :قهقهه::قهقهه:
یک سوال دیگه ام که داشتم اینه که میخوام فیلم به صورت تمام صفحه باشه ولی full screen رو استفاده نکنم :متفکر: چون میخوام زیرنویس زیر صفحه پخش بشه اگه full screen باشه میفته زیرتصویر در حقیقت و نمایش داده نمیشه ...
به نظرتون راهکاری وجود داره ؟؟؟؟

reborn_1
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 18:34 عصر
تو کد دوم چون فارسی نوشتم "فایل اجرایی پلیر" و "فایل مورد نظر" جاشون عوض شده اگه ازش کپی بگیرید مشکلی نداره ولی اگه می خوایید دستی بنویسید جاهاشونو عوض کنید

واقعا ممنون مرسی بابت پاسخ
نه لازم دارم چون پروژه پخش فیلم هوشمنده و باید فیلم پخش بشه :قهقهه::قهقهه:

یک سوال دیگه ام که داشتم اینه که میخوام فیلم به صورت تمام صفحه باشه ولی full screen رو استفاده نکنم :متفکر:
چون میخوام زیرنویس زیر صفحه پخش بشه اگه full screen باشه میفته زیرتصویر در حقیقت و نمایش داده نمیشه ...
به نظرتون راهکاری وجود داره ؟؟؟؟

ronix3
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 19:11 عصر
شاید با توابع Api بشه این کارو کرد اطلاع ندارم