PDA

View Full Version : Default Value در combobox

reza41
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 14:40 عصر
سلام
من در فرمم از combobox استفاده می کنم. به طور پیش فرض داخل کمبو باکس چیزی نشون داده نمیشه و باید انتخاب کرد تا نشون داد. چطور میشه کاری کرد که همیشه گزینه اول لیست به طور پیش فرض در کمبو باکس نشون داده بشه؟
مقالات متعددی رو در اینترنت خوندم از جمله در سایت خود مایکروسافت که میگه در قسمت default value کافیه نوشته بشه:

[name].ItemData(0)
که name همون اسم کمبوباکس باید باشه و اون عدد صفر هم مشخص میکنه که اولین گزینه داخل لیست باید نشون داده بشه.
ولی من هر کاری کردم این کار نمیکنه و فایده نداره.
اینم بگم که در کل فرم من اینطوره که فرد اول شماره پرونده رو وارد میکنه در
after update
گفتم که کمبوی بعدی رو requery کنه و بعد از وارد کردن شماره پرونده در کمبو باکس درس، فقط درس های مرتبط با اون شماره پرونده نشون داده میشه و بعد هم در کمبو باکس استاد نام استاد نشون داده میشه.
حالا من میخوام وقتی شماره پرونده رو وارد میکنه در کمبوباکس درس به طور پیش فرض اولین گزینه نشون داده بشه. همین طور در کمبو باکس استاد.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

saeed28541
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 20:06 عصر
سلام
از این کداستفاده کنید
MyCombo.SetFocus
MyCombo.ListIndex = 0
MyCombo.Dropdown

reza41
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 20:35 عصر
تو همون فیلد default value باید از این کد استفاده کنم یا در جای دیگه؟

saeed28541
جمعه 26 شهریور 1395, 12:06 عصر
در رویداد on load از این کد استفاده کنید.
به جای mycombo در کدهای بالا هم نام کمبو باکس خودتون را بنویسید

reza41
شنبه 27 شهریور 1395, 17:22 عصر
شاید من ناقص توضیح داده باشم.
اون دستوری که در سایت خود مایکروسافت هست در کمبوهای معمولی به خوبی کار میکنه. اما در فرم من این طوره که ابتدا مثلا شما شماره پرونده رو وارد می کنید و این فیلد، فیلد مربوط به درس رو (که به صورت کمبو هست) requery میکنه و در اون کمبو فقط درس های مرتبط با اون شماره پرونده نشون داده میشه.
برای من جای تعجب هست که چرا این دستورات روی این جور کمبوها (که اطلاعات اون بعد از پر کردن یک فیلد دیگه در فرم تولید میشه) کار نمی کنن. حتی در event‌ مثلا در قسمت key down وقتی مشخص میکنم که dropdown‌ بشه خطا میده در حالی که این دستور روی کمبوهای دیگه که اطلاعاتشون وابسته به پر کردن یک فیلد در جدول نیست به راحتی کار میکنه.
اگه کسی از دوستان چیزی به ذهنش میرسه ممنون میشم کمک کنه.