PDA

View Full Version : مشکل در جست و جو database و datagridview

pure_love
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 14:42 عصر
سلام بچه ها من یه برنامه حسابداری دارم :
142563
تو عکس بالا :
1)کامبو باکس وصل شده به دیتابیس کاربر ها ، اینم دیتابیس:

142564

2)دیتاگریدویو هم اطلاعات یتابیس ثبت کارکرد ها نمایش داده ، که قسمت ثبت کاربر همون نام و نام خانوادگی کاربر هاست ، اینم دیتابیس :

142565

میخام وقتی رو باتون جست و جو کلیک کنم از کامبوباکس اسم هرکی بود تو گرید ویو فقط اطلاعات همونو بیاره اطلاعات همه نیاره.
کد هام اینه :

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Cferdoosi;Integrated Security=True");
DataSet ds = new DataSet();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("select * from sabtkarkard where karbarsabt like @n", con);
da.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@n", comboBox1.Text + "%");
da.Fill(ds, "t1");
dataGridView1.DataSource = ds;
dataGridView1.DataMember = "t1";

کد ها یجوری کار میکنن! ببینید وقتی از لیست کامبو باکس مثلا کاربر علی انتخاب میکنم ، گریدویو هیچ اطلاعاتی نمیاره کامل اطلاعاتش میره!ولی اگه برم از تو گریدویو نام کاربر علی کپی کنم بزارم تو کامبوباکس بعد سرچ کنم اطلاعات علی میاره و درست کار میکنه!میخام تو کامبوباکس هرکی انتخاب میکنیم سرچ کنه هی نخام از گریدویو اسم کپی کنم!
کدم چیکارش کنم؟مشکل از کجاست؟

mrprestige
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 20:53 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، دوست من کد هاتون رو به این شکل تغییر بدید

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Cferdoosi;Integrated Security=True");
con.open();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("select * from sabtkarkard where karbarsabt like'%'+@n+'%'", con);
da.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@n", comboBox1.SelectedItem.ToString().Trim());
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
dataGridView1.DataSource = dt;
con.Close();

اگه قسمتیش برات سوال بود بفرمایید تا بگم هرچند فکر نمیکنم کدها نامفهموم باشه ولی باز اگه سوالی پیش اومد بنده و بقیه دوستان پاسخگو هستیم .