PDA

View Full Version : تقسیم بندی کاربران در تعدادی نقش

متین جان
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 01:39 صبح
سلام
در برنامه ام بایدتمام کاربران به تعدادی نقش تقسیم بندی شوند به طوری که تعداد این نقش ها مشخص نیست برای طراحی نقش ها لطفا راه حلی به من پیشنهاد کنید (آیا باید ازنقش ها ی اس کیو ال سرور استفاده کنم)
اگر جواب مثبت است برای طریقه استفاده از آنها منبعی به من معرفی کنید)

ایمان دوستی
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 02:06 صبح
متین جان منبا sql کار کردم ولی سوالت یه ذره گنگه اگه بیشتر توضیح بدی شاید بتونم راهنماییت کنم

رها
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 09:18 صبح
یه راخش اینه که جدولی واسه نقش به بانکت اضافه کنی که شامل دو فیلد شماره نقش و نام باشه
یه جدول هم که واسه کاربرانت داری که شامل شماره کاربر و نام و... است. یه جدول دیگه واسه انتصاب نقش به کاربر درست کن که شامل دو فیلد شماره کاربر و شماره نقش باشه که این فیلدها هر دو کلید خارجی به جداول گفته شده قبلی هستند.
حالا می تونی نقشهای دلخواه رو اضافه کنی و این امکان وجود داره که نقشها اضافه یا تغییر پیدا کنند بعدش هم می تونی واسه هر کاربر هرچند تا نقش که خواستی تعیین کنی .
در عکس ضمیمه دیاگرام جداولی که گفتم رو توی SQL Server می تونی ببینی.
این روش رو من از کتاب Asp.net website programming problem,design,solution یاد گرفتم این کتاب از انتشارات Wrox هست و روی اینتر نت می تونی اونو گیر بیاری واقعاً کتب جالبیه.
در ضمن در دیاگرام زیر می تونی جدولی به نام دسترسی ها تعریف کنی و توش مشخص کنی هر نقش اجازه دسترسی به چه اعمالی توی سایت داره
موفق باشی

متین جان
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 21:22 عصر
رها جان از راهنماییت متشکرم .

رها
شنبه 01 مهر 1385, 01:03 صبح
خواهش می کنم.