PDA

View Full Version : فرق mvc و web form

Mostafa_
جمعه 26 شهریور 1395, 21:56 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال داشتم
من میخوام یه سایت برا خودم درست کنم
مقدار mvc بلدم و یه مقدار بیشتر web form
سوالم اینجاست که web form چه فرقی با mvc داره
اگه من سایتم رو با Web form راه بندازم چه مشکلایی برام پیش میاد که با mvc اون مشکلات رو ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنین

پیام حیاتی
شنبه 27 شهریور 1395, 09:20 صبح
https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C%20asp.net %20mvc

CsharpNevisi
شنبه 27 شهریور 1395, 10:02 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال داشتم
من میخوام یه سایت برا خودم درست کنم
مقدار mvc بلدم و یه مقدار بیشتر web form
سوالم اینجاست که web form چه فرقی با mvc داره
اگه من سایتم رو با Web form راه بندازم چه مشکلایی برام پیش میاد که با mvc اون مشکلات رو ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنین

ماکروسافت زمانی که WebForm رو داد طرز تفکرش این شکلی بود که یه حجم زیادی از کاربرایی که با VB تحت ویندوز برنامه مینوشتن میخوان بیان و وب اپلیکیشن بنویسن و به دنیایی وب بهشون معرفی بشه ...

اومد و وبفرم رو داد که مثل ویندوز فرم کنترل مینداختی رو صفحه دابل کلیک میکردی و کدهات رو مینوشتی و دیگه کاری با پشت کار نداشتی که چی پست میشه و روال پایپ لاین چطوری طی میشه و هزارتا چیزه دیگه که مزبوط به وبه و ما در وبفرفم کاری باهاشون نداشتیم ...

ولی به مرور که فریم ورک های سمت کلاینت بیشتر شد واقعا ماکروسافت دید که خیلی از کدهای نوشته شده در وبفرم دیگه کاربرد آنچنانی نداره و اون فکر اولیه ماکروسافت دیگه به کام کسی شیرین نمیاد .. مثلا نرم افزارهای تک صفحه ای که با کامپوننت های اجکس دات نت خیلی لخت و سنگین میشد و برنامه نویسا کم کم خودشون کد میزدن واسه درخواست هایی که از کلاینت به سرور میرفت و عملا کامپوننت ها و اسکریپت های آماده وبفرم استفاده نمیشد.

اینطوری شد که ماکروسافت MVC رو داد و شما تو این معماری کاملا به وب و متدها و پروتکل هاش درگیر میشی ... MVC مزیت های خیلی زبادی داره که راجبش تحقیق کنی منابع خوبی پیدا میشه ....

الان کم کم زمان ورود dot net core هستش .. که مطمئنا بازارو میگیره تو دستش و خواهان زیاد خواهد داشت , تو این فریم ورک بازنویسی شده ماکروسافت وبفرم حذف شده , پیشنهاد میکنم برید سمت MVC

و در نهایت چه وبفرم و چه ام.وی.سی در جای خودشون بهترین انتخاب هستن .