PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد ساخت برنامه تحت وب

sarbaz_esf
شنبه 27 شهریور 1395, 20:00 عصر
با سلام خدمت مهندسین گرامی
بنده قصد دارم برنامه ای را با سی شارپ بنویسم که اطلاعات را به وسیله برنامه تحت ویندوز را ,به پایگاه داده روی اینترنت ارسال کند و همچنین دوباره اطلاعات را از همان پایگاه داده فراخوانی کنه .
خوب می خواستم بدونم باید از کجا شروع کنم ناگفته نماند که کار با برنامه نویسی پایگاه داده ای تحت ویندوز را بلدم
با تشکر

MiladMR
یک شنبه 28 شهریور 1395, 08:54 صبح
با سلام خدمت مهندسین گرامی
بنده قصد دارم برنامه ای را با سی شارپ بنویسم که اطلاعات را به وسیله برنامه تحت ویندوز را ,به پایگاه داده روی اینترنت ارسال کند و همچنین دوباره اطلاعات را از همان پایگاه داده فراخوانی کنه .
خوب می خواستم بدونم باید از کجا شروع کنم ناگفته نماند که کار با برنامه نویسی پایگاه داده ای تحت ویندوز را بلدم
با تشکر

برای اینکار میتونید از معماری سرویس گرا کمک بگیرید.
یعنی یک سری وب سرویس بنویسید و روی یک سرور قرار بدید و در برنامه ویندوزی اونها رو فراخوانی کنید یا اطلاعات براشون ارسال کنید.
برای ساخت وب سرویس میتونید از web api استفاده کنید که یادگیریش زمان کمتری نسبت به موارد مشابه میبره و برای استفاده از وب سرویس ها در برنامه ویندوزی میتونید از کتابخونه rest sharp استفاده کنید.

juza66
یک شنبه 28 شهریور 1395, 14:42 عصر
سلام

هاست ویندوزی بگیر، sql رو روش نصب کن، پایگاه داده رو بساز کانکشن استرینگ رو تویی برنامه ات به کار بگیر

juza66
یک شنبه 28 شهریور 1395, 14:44 عصر
البته بگم این سوالت تویی انجمن بارها و بارها جواب داده شده، بارها هم بحث شده و نحوه اتصال، وب سرویس و... همگی هستند

sarbaz_esf
یک شنبه 28 شهریور 1395, 15:49 عصر
بی زحمت می شه یکی از پست های کامل را برام آدرسش بگذارید.
مرسی