PDA

View Full Version : سوال: تحلیل کد

Black_Hammer
شنبه 27 شهریور 1395, 23:18 عصر
سلام دوستان میشه لطفا بگید این کد چی کار می کنه یا اصلا این سینتکس چی کار می کنه ؟
var students = from s in db.Students select s;

منظورم کلمه های کلیدی from , select هست که اینجا امده ممنونم می شم راهنمایی کنید.

mrprestige
یک شنبه 28 شهریور 1395, 18:08 عصر
سلام دوست من ، این کد شما انتخاب یه جدول به روش LINQ هست . در مرحله اول بگم اون s اسم یه متغییر هست که میتونه هر اسمی دیگه باشه برای این از متغییر استفاده میکنیم تا به وسیله یه واسط بتونیم جدول رو Select ( انتخاب) کنیم و محتویات اون رو نمایش بدیم این از این . مرحله بعد : ببین کلمه به کلمه معنی میکنم یعنی چی from s in db.Students این خط اول میاد جدول Student رو میریزه داخل متغییر s و به این صورت میتونی معنیش کنی که از s که در داخلش جدول student از پایگاه داده db هست ( این تا اینجا ) حالا Select s یعنی انتخاب کن s رو . پس اینجا s مون میشه همون جدول Student و در واقع جدول Student بهمراه محتویاتش انتخاب میشه . امیدوارم عرائضم براتون گیرا بوده باشه دیگه حداکثر سعی ام رو کردم تا از اصطلاحات بزنم مبادا خسته کننده باشه .

hamid_hr
دوشنبه 29 شهریور 1395, 09:33 صبح
معادلش در ado هست
select * from student

barnamenevisjavan
دوشنبه 29 شهریور 1395, 09:57 صبح
با اجازه اساتید ...
اون var student = هم ینی دوباره یه متغیر به اسم student میسازه و مقداری که سلکت کردیم و داخل s ریختیم رو دوباره داخل این student میریزه، چون نوع داده برامون مشخص نبوده بجای string , int ,... از کلمه var استفاده کردیم.