PDA

View Full Version : پاک شدن اطلاعات در sqlserverبا اجرای یک برنامه دات نت

jannati
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 10:06 صبح
به نام یکتا هستی بخش مهربان
با سلام
دوستان عزیز.من یک سیستم دبیرخانه تحت وب با دات نت 1.1نوشته ام.در کل پروژه فقط در 2 صفحه دستور sqlمبنی بر deleteدارم که اونم شرط خاصی داره.یعنی فقط وقتی که کاربر بخواد یک نامه را حذف کند (اگر دسترسی داشته باشد)این دستور اجرا میشود.(به صورت یک لینک در یک دیتاگرید که نامه ای را که selectشده حذف میکند).
مشکلی که پیش آمده اینست که یکی از کاربران خبر داد که وقتی اطلاعات وارد کرده با یک صفحه errorمواجه شده که البته نمیدونیم چی بوده.بعد وقتی سراغ جدول در sqlرفتم دیدم که کلا جدول اصلی برنامه ام که حاوی اطلاعات نامه ها بوده پاک شده است.حالا 2 تا سوال داشتم:
اولا به نظر شما دوستان متخصص چه مشکلی ممکنه بوجود اومده باشه که این اتفاق افتاده؟مشکل از برنامه است؟از سروراست؟ممکنه سرور هک شده باشه؟(اگر تجربه ای دارید ممنون میشم عنوان کنید)
و اما سوال دوم اینکه به نظر شما بهترین روش backupگیری چیه؟آیا برنامه ای رو میشناسید که روی سرور backup روزانه بگیره.یا بهتره از داخل برنامه این کار رو انجام بدم؟

باز هم از توجه تان ممنونم

nazaninam
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 16:31 عصر
به نظر من اگر از try catch استفاده کنید در بخش مدیریت بهتر میتونید خطا ها رو کنترل کنید

jannati
شنبه 01 مهر 1385, 10:05 صبح
به نام خدا
میشه بیشتر توضیح بدید؟

yavari
شنبه 01 مهر 1385, 18:19 عصر
سلام

یعنی اثری از تیبل شما نمونده ؟؟؟ :متعجب: :متعجب: :متعجب:

jannati
یک شنبه 02 مهر 1385, 08:49 صبح
به نام خدا
با سلام
نه دوست عزیز.تیبل من سر جاشه .ولی تمام اطلاعات درونش که حدود3000رکورد بوده پاک شده...