PDA

View Full Version : سوال: اجرا و کامپایل در زبان جاوا

sitetheme
جمعه 02 مهر 1395, 21:49 عصر
درود بر دوستان برنامه نویس!
آقا من از CPP جا به جا شدم به جاوا!
ولی مقایسه این دو تا زبان با هم کمی برام سخت شده.
توی cpp هر برنامه رو کامپایل می‌کردی تنها یک دابل کلیک نیاز داشت تا روی ویندوز اجرا بشه ولی الان موندم جاوا رو چگونه خارج از محیط کامپایلر اجرا کنم؟
فایل .jar و .java سخته می‌شه ولی وقتی روی .jar کلیک میکنم اتفاقی نمیوفته.
پس چی شد اون شعاری که میگفتن " یک بار برنامه بنویس، همه جا اجرا کن":لبخندساده: ؟
خواهش دارم که یک توضیح کامل درباره اینکه بخوایم یک پروژه جاوا رو روی هر سیستم عاملی به ویژه ویندوز اجرا کنیم باید چه کنیم، بدید.
دوم اینکه ی توضیح هم درباره اینکه JAPPLET و دیگر گونه ای پروژه جاوا چی هست به چه درد می‌خوره؟ یک کدی که من می‌نویسم چگونه قرار توی اندروید هم کارایی داشته باشه؟:لبخند:
بامهر

vahid-p
جمعه 02 مهر 1395, 22:57 عصر
فایل .jar و .java سخته می‌شه ولی وقتی روی .jar کلیک میکنم اتفاقی نمیوفته.
جوابتون در این لینک موجوده:
http://barnamenevis.org/showthread.php?529039

خواهش دارم که یک توضیح کامل درباره اینکه بخوایم یک پروژه جاوا رو روی هر سیستم عاملی به ویژه ویندوز اجرا کنیم باید چه کنیم، بدید.
برای سیستم عامل های دسکتاپ کافیه JRE نصب باشه تا همون برنامه در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مک و... اجرا بشه

دوم اینکه ی توضیح هم درباره اینکه JAPPLET و دیگر گونه ای پروژه جاوا چی هست به چه درد می‌خوره؟
Applet امروزه کاربردش رو به افوله و بهتره نرید سمتش. برای اجرای برنامه های خاصی به زبان جاوا بر روی مرورگرها طراحی شده

یک کدی که من می‌نویسم چگونه قرار توی اندروید هم کارایی داشته باشه؟
با JavaME میشه برنامه جاوایی مخصوص موبایل نوشت، اما کیفیتش الان مورد قبول نیست.

برای همین بهتره به زبان جاوا و با لایبرری های اندروید برنامه رو بنویسید تا برنامه Native باشه. برنامه ای که برای دسکتاپ (برنامه نوشته JavaSE بر روی اندروید اجرا نمیشه)