PDA

View Full Version : سوال: مشکل در بروزرسانی کردن database پروژه های قدیمی در SQL SERVER

Mosafers
شنبه 03 مهر 1395, 12:27 عصر
سلام دوستان وقت بخیر بنده چند تا پروژه قدیمی دارم که کلافه ام کرده می خوام بانک پروژه های قدیمی رو بروز رسانی کنم اصلا این کار نیاز است؟ چون میگن نسخه 2008 تا 2012 و یا بالاتر خیلی تغییر کرده.
اتصال پروژه من به این شکله :

<connectionStrings>
<add name="dormitory.Properties.Settings.dormitoryConnectionS tring"
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\data.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

بانک پروزه من با sql express 2008 کار شده حالا میام با sql server developer 2016 بازش میکنم که یک مقدار اضاف یا زیاد کنم بعد که ذخیره میکنم برنامه را باز میکنم خطای نسخه بالاتر میدهد؟

mrprestige
شنبه 03 مهر 1395, 17:43 عصر
سلام دوست من ، در خصوص قسمت اول فرمایشتون عرض کنم به زبان ساده تر بگم اگه کار کشیدن از بانکتون در حد ثبت و حذف و ... (منظورم کارای پایه ) به نظر این حقیر ، نه لازم نیست بروز رسانی کنید با همون 2008 جوابتون رو میده . و اینکه عرض کنم از 2008 تا 2012 بله تغییرات زیادی داشته و در آخر عرض کنم دوست ن شما نمیتونی به طور مستقیم بانکی که با 2008 ایجادش کردی با 2016 بازش کنی روش تغییر ایجاد کنی باید یه نسخه واسط نصب کنی حالا یا 2012 یا 2014 بعد توی اون اجرا و ذخیره ش کنی بعد بانکی که با 2012 یا 2014 ایجاد کردی داخل 2016 اجراش کنی اون تغییراتی که میخوای رو اعمال کنی حالا اگه انگلیسیت هم خوبه به این قسمت سایت MSDN (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143393.aspx) سر بزن اون کامل تر توضیح داده یه نسخه Express2008 با کدوم نسخه 2016 قبلیت Upgrade رو داره و نه فقط این کلا کلیه نسخه ها با کدوم نسخه 2016 این قابلیت رو دارن و همینطور گفته اگه به مشکل برخوردید چیکار کنی ( همون عرائض اول بنده ) .

پیروز و موفق باشید

Mosafers
یک شنبه 04 مهر 1395, 02:26 صبح
سلام دوست من ، در خصوص قسمت اول فرمایشتون عرض کنم به زبان ساده تر بگم اگه کار کشیدن از بانکتون در حد ثبت و حذف و ... (منظورم کارای پایه ) به نظر این حقیر ، نه لازم نیست بروز رسانی کنید با همون 2008 جوابتون رو میده . و اینکه عرض کنم از 2008 تا 2012 بله تغییرات زیادی داشته و در آخر عرض کنم دوست ن شما نمیتونی به طور مستقیم بانکی که با 2008 ایجادش کردی با 2016 بازش کنی روش تغییر ایجاد کنی باید یه نسخه واسط نصب کنی حالا یا 2012 یا 2014 بعد توی اون اجرا و ذخیره ش کنی بعد بانکی که با 2012 یا 2014 ایجاد کردی داخل 2016 اجراش کنی اون تغییراتی که میخوای رو اعمال کنی حالا اگه انگلیسیت هم خوبه به این قسمت سایت MSDN (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143393.aspx) سر بزن اون کامل تر توضیح داده یه نسخه Express2008 با کدوم نسخه 2016 قبلیت Upgrade رو داره و نه فقط این کلا کلیه نسخه ها با کدوم نسخه 2016 این قابلیت رو دارن و همینطور گفته اگه به مشکل برخوردید چیکار کنی ( همون عرائض اول بنده ) .

پیروز و موفق باشید
ممنونم از پاسخ خوبتان
الان متوجه شدم صفحه مورد نظر هم خیلی مفید بود حالا جای سوال برامه از کجا بدونم یک فایل sql با چه نسخه ای کار شده است؟
142755

daniyaltjm
یک شنبه 04 مهر 1395, 12:21 عصر
اگه داده های دیتابیس برات مهم نیست و فقط ساختار بانک رو میخوای میتونی توی ورژن قبلی از ساختار دیتابیست Script بسازی و توی ورژن جدید اجراش کنی تا بانک ساخته بشه.

mrprestige
یک شنبه 04 مهر 1395, 18:20 عصر
مجددا سلام دوست من خواهش میکنم، دوست عزیز برای اینکه بدونی از فیل Sql تون با چه نسخه ای کار شده میتونی از این Query استفاده کنی

select @@version
go

که به عنوان مثال خروجی ش اینطور میشه

Microsoft SQL Server 2008 (SP1) -
10.0.2531.0 (X64)
March 29 2009 10:11:52 Copyright (c) 1988-2008 Microsoft Corporation
Express Edition (64-bit)
on Windows NT 6.1 <X64> (Build 7600: )

پیروز و موفق باشید

Mosafers
پنج شنبه 08 مهر 1395, 14:04 عصر
اگه داده های دیتابیس برات مهم نیست و فقط ساختار بانک رو میخوای میتونی توی ورژن قبلی از ساختار دیتابیست Script بسازی و توی ورژن جدید اجراش کنی تا بانک ساخته بشه.
سلام این روش Script روی تمامی نسخه ایجاد می شود مشکل ناسازگاری ورژن صورت نمیگیرد؟

مجددا سلام دوست من خواهش میکنم، دوست عزیز برای اینکه بدونی از فیل Sql تون با چه نسخه ای کار شده میتونی از این Query استفاده کنی

select @@version
go

که به عنوان مثال خروجی ش اینطور میشه

Microsoft SQL Server 2008 (SP1) -
10.0.2531.0 (X64)
March 29 2009 10:11:52 Copyright (c) 1988-2008 Microsoft Corporation
Express Edition (64-bit)
on Windows NT 6.1 <X64> (Build 7600: )

پیروز و موفق باشید
سلام ممنونم از پاسختون
به این شکل هم نمیشه ببنید فرض کنید من یک برنامه دارم با کانکشن زیر :

Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DataViesw.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True;MultipleActiveResultSets=True&quot;
و روی سیستمم SQL Server Enterprise دارم چطور تشخیص بدم دیتابیس DataViesw.mdf با کدوم نسخه از sql باز می شود و یا اینکه کدوم نسخه را براش نصب کنم.

kamiloted
پنج شنبه 08 مهر 1395, 15:02 عصر
سلام دوست عزیز.
دوستان همه به نحو احسنت جواب خوب و منطقی دادن.

میخواید تشخیص بدید چه ورژنی هست و آیا سروره یا اکسپرسه.
روش دوست خوبمون mrprestige (http://barnamenevis.org/member.php?338119-mrprestige) جواب میده.

یه روش دیگه هم هست که ورژن ها رو با 712و796و 540و 592 و غیره نشون میده.من الان دقیق حضور ذهن ندارم اما یه مقاله اس کیو ال توی سایت مایکروسافت هست.که بهتون میگه کدوم ورژن کدوم نسخه اسو یه سری توضیحات دیگه.

خب حالا برا باز کردن.
شما وقتی اتچ میکنید یه دستور آپگرید میده اون رو بزنید.

یا یک جنریت اسکریپت بگیر از بانکتون و بیار تو 2016 ایجاد کن.که دوستمون بالا گفته بودن.و مشکلی ایجاد نمیکنه.با نام خودش بهتره.

وبرای این

یا اینکه کدوم نسخه را براش نصب کنم.

براش کدوم نسخه نصب کنی اگه رو سیستم مقصد میخوای اس کیو ال اکسپرس طبق ورژن خودت که میتونی از ماکروسافت 32و 64 بیتیش رو دانلود کنی