PDA

View Full Version : عدم وجود SQLiteOpenHelper

maryammashkani
دوشنبه 12 مهر 1395, 23:39 عصر
دوستان سلام.
من تازه برنامه نویسی اندروید رو شروع کرد و از android stadio استفاده میکنم.
سوالاتم اینه:
1- هنگام ایجاد پایگاه داده وقتی میخام کلاسم رو extends کنم گزینه SQLiteOpenHelper وجود نداره؟
2- وقتی پایگاه داده اماده دارم ، تو اکلیپس داخل پوشه assets کپی میشه ولی اندروید استودیو این پوشه رو نداره، باید کجا کپیش کنم؟

با سپاس فراوان

suraty
سه شنبه 13 مهر 1395, 09:16 صبح
دوستان سلام.
من تازه برنامه نویسی اندروید رو شروع کرد و از android stadio استفاده میکنم.
سوالاتم اینه:
1- هنگام ایجاد پایگاه داده وقتی میخام کلاسم رو extends کنم گزینه SQLiteOpenHelper وجود نداره؟
2- وقتی پایگاه داده اماده دارم ، تو اکلیپس داخل پوشه assets کپی میشه ولی اندروید استودیو این پوشه رو نداره، باید کجا کپیش کنم؟

با سپاس فراوان

سلام،
1. در بخش importها:

import android.database.sqlite.SQLiteDatabase;
import android.database.sqlite.SQLiteOpenHelper;

را اضافه کنید.

2. پوشه assets را می توانید دستی بسازید. در کنار پوشه های java، res و فایل AndroidManifest .

maryammashkani
سه شنبه 13 مهر 1395, 10:05 صبح
با تشکر

این کار رو قبلا انجام دادم ولی باز هم نمیشناسه؟؟؟

maryammashkani
پنج شنبه 15 مهر 1395, 10:18 صبح
دوستان کسی نمیتونه منو راهنمایی بکنه؟؟؟؟

msroid
پنج شنبه 15 مهر 1395, 13:45 عصر
سلام

پوشه assets رو که به راحتی میتونید اضافه کنید. این پوشه در ابتدا وجود نداره چون خیلی مواقع مورد نیاز نیست اما زمانی که مورد نیاز باشه میتونید روی پوشه app راست کلیک کنید بعدش برید به قسمت New و بعدش قسمت Folder و بعدش هم Assets Folder رو انتخاب کنید.

در مورد دیتابیس هم تقریبا امکان نداره که این گزینه وجود نداشته باشه چون کدهای مربوط به دیتابیس درون خود سیستم عامل اندروید قرار دارند و از جایی بهش اضافه نمیشن...!! میشه یه عکس از ساختار پروژه و قسمت کد مربوط به کلاس دیتابیس اونجایی که extends کردید بذارید...؟؟