PDA

View Full Version : سوال: نشناختن بانک Access ورژن 2016 توسط سی شارپ

daniyaltjm
چهارشنبه 21 مهر 1395, 00:10 صبح
سلام، من موقتی یک بانک با اکسس 2016 میسازم و می خوام براش کانکشن استرینگ بسازم بهم خطا میده که درایور اون نصب نیست! ولی وقتی ازش Save As میگیرم با ورژن 2003 جواب میده و کار میکنه:متفکر: ممنون میشم راهنمایی کنید.

mrprestige
چهارشنبه 21 مهر 1395, 10:48 صبح
سلام دوست من ، شما باید Access Database Engine نسبت به ورژن اکسس تون رو نصب کنید و از provider مناسب همون Engine توی کانکشن تون استفاده کنید.

daniyaltjm
چهارشنبه 21 مهر 1395, 19:11 عصر
سلام دوست من ، شما باید Access Database Engine نسبت به ورژن اکسس تون رو نصب کنید و از provider مناسب همون Engine توی کانکشن تون استفاده کنید.

خوب سوالی که پیش میاد اینه که چرا ورژن 2003 رو قبول میکنه ولی 2016 رو نه؟! مگه نباید با نصب بسته Office 2016 این انجین هم نصب بشه؟ :متفکر:

سوال بعدی اینه که حالا که من اومدم و فرمت فایل اکسس رو به 2003 تغییر دادم کاهش سرعت یا مشکل دیگه ای پیش نمیاد؟

و سوال آخر اینکه اگه این فایل اکسس که با فرمت 2003 ساخته شده رو روی یک سیستم دیگه ببرم برنامه میتونه باهاش کار کنه (بدون نصب برنامه اکسس یا انجین)؟:متفکر:

ScienceLover
چهارشنبه 21 مهر 1395, 19:18 عصر
نوع پایگاه داده در conString را 8 یا 12 به ترتیب برای mdb و accd در نظر بگیرید. نوع پسوند پایگاه داده ای که در access ایجاد می کنید.

mrprestige
چهارشنبه 21 مهر 1395, 20:06 عصر
سلام دوست من ، (جواب سوال اولتون زیاده خلاصه میکنم ) در خصوص سوال اولتون قسمت اولش ، باید عرض کنم برای این روی 2003 جواب میده که باپسوند mdb ذخیره میشه و از Provider 4 استفاده میکنه در قسمت دوم سوال اینو بگم که درواقع ما این انجین رو برای ارتباط با زبان برنامه نویسی بکار میبریم و شما باید جداگانه اینو نصب کنید در خصوص سوال دومتون قبل از اینکه بخوام بهش پاسخ بدم سوالی که برای خودم پیش اومده اینه شما که سرعت و ... براتون مهمه خب چرا SQL Server استفاده نمیکنید ؟! . جواب این سوال هم بستگی به حجم داده هاتون داره . و جواب سوال آخر هم عرض کنم که هم باید روی اون سیستم Access نصب باشه و روی اون سیستم
Access Database Engine2010
یا 2007 نصب باشه .

daniyaltjm
چهارشنبه 21 مهر 1395, 22:15 عصر
سلام دوست من ، (جواب سوال اولتون زیاده خلاصه میکنم ) در خصوص سوال اولتون قسمت اولش ، باید عرض کنم برای این روی 2003 جواب میده که باپسوند mdb ذخیره میشه و از Provider 4 استفاده میکنه در قسمت دوم سوال اینو بگم که درواقع ما این انجین رو برای ارتباط با زبان برنامه نویسی بکار میبریم و شما باید جداگانه اینو نصب کنید در خصوص سوال دومتون قبل از اینکه بخوام بهش پاسخ بدم سوالی که برای خودم پیش اومده اینه شما که سرعت و ... براتون مهمه خب چرا SQL Server استفاده نمیکنید ؟! . جواب این سوال هم بستگی به حجم داده هاتون داره . و جواب سوال آخر هم عرض کنم که هم باید روی اون سیستم Access نصب باشه و روی اون سیستم
Access Database Engine2010
یا 2007 نصب باشه .

پس چیزی که من فهمیدم اینه که درایور فایلهای accdb بطور پیشفرض نصب نمیشه!!! و باید دستی نصب کنیم چه بد!!

و در مورد این جملتون:

ر خصوص سوال دومتون قبل از اینکه بخوام بهش پاسخ بدم سوالی که برای خودم پیش اومده اینه شما که سرعت و ... براتون مهمه خب چرا SQL Server استفاده نمیکنید ؟! .

باید بگم : خوب اولش از SQL Server استفاده کردم ولی خوب بخاطر اینکه حداقل باید دوتا فایل ساخته بشه (فایل لوگ و فایل دیتا) خوب حجم یکم زیاد میشد! چون بانک من یک جدول بیشتر نداره که کلمات انگلیسی و معنی شون رو نگه میداره که فکر کنم حداکثر رکورداش تغریبا به 1200,000 برسه که فکر نکنم به اسکیوال نیاز باشه؟ در کل متور Jet برای این مقدار رکورد خوبه؟ ممنون

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 21 مهر 1395, 23:34 عصر
قابلیت پرتابل بودن اگر مد نظرتون هست از sqlite استفاده کنید.

daniyaltjm
پنج شنبه 22 مهر 1395, 15:18 عصر
قابلیت پرتابل بودن اگر مد نظرتون هست از sqlite استفاده کنید.

شاید برای این کار که یک جدول دارم خوب باشه ولی برای بانک های با جداول زیاد اصلا فکر نکنم جالب باشه چون شنیدم از کلید خارجی هم پشتیبانی نمی کنه!!!:متفکر: