PDA

View Full Version : راست چین کردن فرم در netbeans

teymoorei
سه شنبه 27 مهر 1395, 07:31 صبح
سلام

چطور میتونم فرم و اجزای اون رو در نمای طراحی (design) راست چین کنم ؟

teymoorei
چهارشنبه 28 مهر 1395, 12:42 عصر
از اساتید کسی نیس راهنمایی کنه

teymoorei
چهارشنبه 28 مهر 1395, 19:40 عصر
چقدر سخته پس که کسی جواب نمیده !!!!!!!!:متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر::متفکر:

vahid-p
پنج شنبه 29 مهر 1395, 14:45 عصر
بهتره سوالاتی که مشکل در کد نیست و معمولا یک متد یا کلاسی رو میخواید که اسمش رو نمیدونید، به انگلیسی سرچ کنید سریعتر به جواب می رسید. مثلا الان سرچ کنی JFrame right to left هم احتمالا نتیجه ای که میخواید رو داره. این از این جهت بود گفتم که تو وقتتون صرفه جویی بشه.

به هر حال:

applyComponentOrientation(ComponentOrientation.RIG HT_TO_LEFT);
setComponentOrientation(ComponentOrientation.RIGHT _TO_LEFT);

دو متد بالا این کار رو انجام میدن با این تفاوت که setCom... فقط همون کامپوننتی که می خوای رو راست به چپ می کنه، اما applyCom... اون کامپوننت و تمام کامپوننت های زیر مجموعش رو تغییر میده. مثلا اگر روی Frame اصلی برنامتون اعمال کنید تماما تغییر می کنند. البته باید توجه کنید اگر پس از applyCom.. کامپوننتی رو اضافه کنید، این ویژگی اعمال نمیشه و باید رو اون setCom... کنید.

teymoorei
پنج شنبه 29 مهر 1395, 18:21 عصر
بهتره سوالاتی که مشکل در کد نیست و معمولا یک متد یا کلاسی رو میخواید که اسمش رو نمیدونید، به انگلیسی سرچ کنید سریعتر به جواب می رسید. مثلا الان سرچ کنی JFrame right to left هم احتمالا نتیجه ای که میخواید رو داره. این از این جهت بود گفتم که تو وقتتون صرفه جویی بشه.

به هر حال:

applyComponentOrientation(ComponentOrientation.RIG HT_TO_LEFT);
setComponentOrientation(ComponentOrientation.RIGHT _TO_LEFT);

دو متد بالا این کار رو انجام میدن با این تفاوت که setCom... فقط همون کامپوننتی که می خوای رو راست به چپ می کنه، اما applyCom... اون کامپوننت و تمام کامپوننت های زیر مجموعش رو تغییر میده. مثلا اگر روی Frame اصلی برنامتون اعمال کنید تماما تغییر می کنند. البته باید توجه کنید اگر پس از applyCom.. کامپوننتی رو اضافه کنید، این ویژگی اعمال نمیشه و باید رو اون setCom... کنید.

سلام

واقعا ممنونم که آخر یه نفر پیدا شد و حداقل یه جواب داد .

اما اگه سوال بنده رو با دقت میخوندید متوجه میشدید که من پرسیدم چطور میشه در محیط طراحی (قبل از اجرا) کامپوننت هار ور راست به چپ کنم .

باتشکر فراوان

vahid-p
پنج شنبه 29 مهر 1395, 20:37 عصر
والا من شاید متوجه سوالتون نمیشم.
ولی اگر از Drag&Drop کامپوننت ها استفاده می کنید، خب بچسبونیدش به سمت راست.

راه دیگه ای نمیدونم.

teymoorei
پنج شنبه 29 مهر 1395, 22:11 عصر
من میخوام همون اتفاقی که زمان اجرا با کد های شما (setComponentOrientation(ComponentOrientation.RIGH T_TO_LEFT);) برای کامپوننت ها میوفته در نمای طراحی هم دیده بشه .

این نما در حالت طراحی هم دیده بشه :

مثلا جهت متن RadioButton در نمای طراحی هم راست چین باشه

143091

در اینجا :

143093

teymoorei
شنبه 01 آبان 1395, 06:20 صبح
لطفا اساتید راهنمایی کنند .

ممنون میشم

teymoorei
دوشنبه 03 آبان 1395, 21:15 عصر
کسی نیست کمک کنه از دوستان ؟

vahid-p
سه شنبه 04 آبان 1395, 22:40 عصر
فکر نکنم چنین چیزی در ماژول نت بینز دیده شده باشه. هر چیزی در نمای طراحی نمیتونید ببینید، مثلا خیلی از رخداد ها (MouseEvent,...) که نیاز به کامپایل شدن هست.

نمای طراحی کمک زیادی میکنه، ولی بعضی محدودیت ها داره (مثلا ممکنه بخواید برنامه رو چند زبانه کنید، که نیاز داره در زمان اجرا انجام بشه)

خیلی راحت Run کنید و خروجی رو ببینید.

teymoorei
سه شنبه 04 آبان 1395, 22:50 عصر
آیا IDE وجود داره که این کار رو انجام بده ؟

vahid-p
سه شنبه 04 آبان 1395, 23:01 عصر
اطلاع ندارم. چنین چیزی رو ندیدم

باز میتونید WindowBuilder نرم افزار Eclipse رو تست کنی. هر چند به نظرم رو این موضوع که چندان اهمیتی نداره وقتت رو هدر نده