PDA

View Full Version : پر کردن چند فیلد به کمک append

rwwwww
پنج شنبه 29 مهر 1395, 07:59 صبح
باسلام
دوستان یه دیتابیس دارم که شامل یه سری جدول میباشد حالا من میخوام 2 فایل اکسل رو بصورت مثلا یک کوئری Append وارد جدول اصلی دیتابیسم بکنم، یه توضیح بدم که ساختار جدول اصلی چطوره:
جدول اصلی شامل فیلدهای : کد ملی(که کد ملی تمام افراد که حدود 5 میلیون نفر هستن از قبل تو این جدول وارد شده) -نام - نام خانوادگی - شماره تلفن - ادرس
خوب من 2 فایل اکسل دارم که هردو فایل دقیقا عین فیلد های جدول اصلی هستن ولی با این تفاوت که فایل1 فیلدهای: کدملی-نام - نام خانوادگی مقدار دهی شده و فایل2 کد ملی-شماره تلفن و آدرس مقدار دهی شده(توجه کنید در هر سه قسمت که شامل جدول اصلی و 2 فایل اکسل می باشد کد ملی مقداردهی شده است) حالا من یه کوئری Append نوشتم که که فایل1 رو طبق کد ملی فیلدهای نام و نام خانوادگی رو مقدار دهی میکنه تو جدول اصلی ولی هرکاری میکنم نمیتونم فایل دوم رو هم به همین صورت وارد جدول اصلی دیتابیس کنم مثلا وقتی یه کوئری Append میزارم براش جایی که 2 فیلد باقی مانده که همان شماره تلفن و آدرس است رو پر کنه میاد یه سطر دیگه ایجاد میکنه با همان کد ملی و 2 فیلد ادرس و شماره تلفنش رو مقداردهی میکنه،سوال من ازاساتید اینه که چطور میتونم فایل دوم رو با یه کوئری به جدول اصلی وارد کنم طوری که 2 فیلد باقی مانده رو پر کنه نه اینکه یه سطر جدید ایجاد کنه؟

rwwwww
پنج شنبه 29 مهر 1395, 11:15 صبح
کسی نیست جواببده؟:ناراحت:

rwwwww
پنج شنبه 29 مهر 1395, 16:51 عصر
یعنی اینقدر مشکله؟

saeed28541
پنج شنبه 29 مهر 1395, 20:05 عصر
سلام
فایل نمونه بزارید

mazoolagh
یک شنبه 02 آبان 1395, 14:14 عصر
جداول رو جداگانه ایمپورت کنین
یک رابطه بر مبنای کد ملی بین دو جدول تعریف کنین

-------------
پیشاپیش: اکسس برای این تعداد رکورد مناسب نیست.

parsadsa
یک شنبه 02 آبان 1395, 20:03 عصر
سلام
یه مشکل ...
چرا در طراحی report اکسس نمیشه از توابع Sum , Avg , .... استفاده کرد , error میده ....
ممنون میشم راهنمایم کنید..