PDA

View Full Version : سوال: مشکل در کانکشن استرینگ

daniyaltjm
جمعه 30 مهر 1395, 21:29 عصر
سلام ، خطا این خط چیه؟ نمیدونم چه مرگشه!! همه چیز ظاهرا درسته ولی به "\" اول Test گیر میده که کاراکتر escap هست در صورتی که من از @ استفاده کردم!!!

OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source= '"+Application.StartupPath+"'\Test.mdb");

ghayour
جمعه 30 مهر 1395, 22:03 عصر
کوتیشن قبل و بعد دابل کوتیشن اضافی نیست؟!

ببین این کار میکنه

OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|\\Test.accdb;Jet OLEDB:Database");

ghayour
جمعه 30 مهر 1395, 22:04 عصر
آها یادم رفت بگم
دوتا \ بذار ببین درست جواب میده
\\

daniyaltjm
جمعه 30 مهر 1395, 22:12 عصر
کوتیشن قبل و بعد دابل کوتیشن اضافی نیست؟!

ببین این کار میکنه

OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|\\Test.accdb;Jet OLEDB:Database");

سلام دوست عزیر Provider من ورژن چهار هست و فرمت دیتابیس هم mdb هست !! جواب نداد

daniyaltjm
جمعه 30 مهر 1395, 22:25 عصر
واقعا جالبه به اینصورت

OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source="+ Application.StartupPath +@"\Test.mdb");

و این صورت درست کار میکنه!

OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source="+ Application.StartupPath +"\\Test.mdb");

تازه اگر فاصله ای بین \\ یا \"@ با ادامه رشته باشه خطامیده!!

ghayour
جمعه 30 مهر 1395, 22:36 عصر
سلام دوست عزیر Provider من ورژن چهار هست و فرمت دیتابیس هم mdb هست !! جواب نداد
سلام
اره دیدم اونارو یه کد مثال دادم خودت تغییراتشو بدی :لبخندساده:

mrprestige
شنبه 01 آبان 1395, 19:25 عصر
سلام ، خطا این خط چیه؟ نمیدونم چه مرگشه!! همه چیز ظاهرا درسته ولی به "\" اول Test گیر میده که کاراکتر escap هست در صورتی که من از @ استفاده کردم!!!

OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source= '"+Application.StartupPath+"'\Test.mdb");

سلام دوست من وقتت بخیر ، اولا که اون @ که میفرمایین فقط تاانتهای عبارت Datasource رو پوشش میده و وقتی که شما دوباره رشته ای رو دوباره داخل دابل کوتیشن قرار دادی از بک اسلش استفاده کردید دوباره باید قبل از کوتیشن اول از @ استفاده کنید دوما شما لزومی نداره از سینگل کوتیشن استفاده کنید .

OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source= "+Application.StartupPath+@"\Test.mdb");