PDA

View Full Version : سوال: ایجاد ارتباط بین دو جدول به صورت اتوماتیک

rayared
یک شنبه 02 آبان 1395, 08:18 صبح
سلام خدمت همه اساتید محترم
بنده دو تا جدول دارم تحت عناوین فرزند و والدین، این دو جدول را با چه روشی به همدیگر مرتبط کنم؟
در حال حاضر جدول سومی ساختم تحت عنوان ارتباط که کد فرزند و کد والد را در خود زخیره می کند. اما در سمت کاربر باید توسط فرم این ارتباط را شکل داد که زمان زیادی برای ثبت نیاز دارد و خیلی برای کاربر خسته کننده می شود. روشی است که به صورت اتوماتیک این ارتباط را شکل دهیم یا حد اقل روش بهینه تری برای درج گروهی ؟

به ذهنم رسیده که با جست وجو نام خانوادگی ها ارتباط شکل بگیرد اما نمی دانم بهینه است یا نه؟
ممنونم

marasiali
یک شنبه 02 آبان 1395, 19:39 عصر
سلام من هم قبلا این مشکل رو داشتم و میخواستم دوجدول رو اتوماتیک ارتباط بدم که راهکار اصلا این نیست.باید یه جدول باشه و در عوض ستون parent رو اضافه میکنیم و والدین را مقدار parent شون رو صفر و فرزندان رو برابر با id والد قرار میدیم. با یکی دو تا if موقع کوئری زدن میتونین در صورت نیاز جدا دریافتشون کنین واسه نمایش.
موفق باشید.
یاعلی

rayared
دوشنبه 03 آبان 1395, 08:32 صبح
ممنونم بنده آمدن در یکی از بخش های سیستم تحت عنوا ثبت سریع به این صورت عمل کردم که نام بچه و فامیلی آن را گرفتم در همان صفحه نام پدر و تلفن را گرفتم و در همان جا عملیات ثبت پدر را در جدول خودش و فرزند در جدول خوشد و ارتباط را در جدول خودش ثبت کردم. علاوه بر حل شدن مشکل یک سیستم کاربردی تحت عنوان ثبت سریع هم به پروژه اضافه شد

lord_viper
سه شنبه 04 آبان 1395, 09:43 صبح
برای ایجاد ارتباط relationship شما نیاز به 3 جدول ندارید 2 جدول کافیه استانداردش به این صورت هست
جدول والد
id-dad-phone
جدول فرزند
id-parent_id-child-family
حالا شما برای ارتباط بین دو جدول تو سلکت ها باید از join استفاده کنید
شما کلید زیر رو در گوگل جستجو کنید همون چیزی هست که نیاز دارید
join in mysql