PDA

View Full Version : گفتگو: نقض کپی رایت

tanavar_ayat1
یک شنبه 02 آبان 1395, 11:41 صبح
با سلام
اول خدمت مدیران عزیز بگم این سوال یا گفتگو در راه این بخش هم است و بلاخره شاید این سوال باعث پیشرفت این بخش هم بشه و حالا بی ربط نیست پس خواهشمندم تاپیک را حذف نکید. با تشکر

سوال من این است آیا درست کردن برنامه مشابه با برنامه دیگر هم نقض کپی رایته؟

مثلا ما دقیقا مثل یک برنامه ای دیگری را درست کنیم هم نقض کپی رایت محسوب میشه؟

اگر نه پس چرا بازار گیر میده:ناراحت: من نمیفهمم:ناراحت:

و اگر هم آره

من چه خاکی بریزم تو سرم ینی باید چکار اون برنامه کنم که نقض کپی رایت نشه:اشتباه:

juza66
یک شنبه 02 آبان 1395, 15:14 عصر
سلام

اگر شما بیایی یک نرم افزار دقیقا با خصوصیات یک نرم افزار مشابه باشه و گزینه های اضاف تری بهش بدی و کدنویسی بهینه تر باشه و نرم افزار باگ کمتری نسبت به مورد مشابه باشه فکر نکنم اگر اینجور بود برنامه های مثه tunup با windows manager یا امثال این یا هرچیز دیگه ی مثه انتی ویروس ها هم میشد گفت نقض کپی رایت کردند، ولی هر کدوم نحوه ویروس یابی و ایتم ها و اصطلاحات خودشون رو دارن ولی همه یکار رو واس کاربر انجام میدند ولی به طرق مختلف.

black_fire667
یک شنبه 02 آبان 1395, 19:24 عصر
بنظر منم باید یه مسیله ای هدف قرار بدی بالاخره! یا رابط کاربری آسونتر شده باشه!
یا یه قابلیت جدیدی اضافه کرده باشی!
یا کد رو بومی سازی کرده باشی! یعنی تماما از ابزارهایی استفاده کرده باشی که صددرصد کد نویسیشو خودت انجام داده باشی.
توی چنین کد زدنهایی بحث روی رابط کاربری میاد وسط، مثلا اگر شما یه کد بزنید که عینا مدیاپلیر ویندوز باشه! خب چه مرضی داریم بیایم و کد تورو دانلود کنیم؟ خب این تنها احتمالش اینه که برنامه تو یه تروجان باشه که بخواد تو لباس مدیاپلیر رو سیستم ما هدف دیگه ای رو دنبال کنه!
خب رابط کاربریتو تغییرات بده! و یه قابلیت رو اضافش کن که محصول خودت باشه! تماما فکر و ایده اش مال تو باشه