PDA

View Full Version : اندازه فونت در دیوایس های مختلف

zeyton1199
یک شنبه 02 آبان 1395, 21:08 عصر
سلام من می خوام کل فونت های برنامه به صورت بزرگ نمایش بدهد از این دستور استفاده کردم android:textAppearance="@android:style/TextAppearance.Large" برای نمایش تبلت خوب هست ولی برای اندازه های کوچک تر خیلی بزرگ نمایش می دهد ی راه دیگه هم می دونم که باید vluse درست کنم ولی دقیق نمی دونم توی کدوم باشد و dimis رو برای سایزهای مختلف چند بزارم ؟

tux-world
یک شنبه 02 آبان 1395, 21:14 عصر
سلام من می خوام کل فونت های برنامه به صورت بزرگ نمایش بدهد از این دستور استفاده کردم android:textAppearance="@android:style/TextAppearance.Large" برای نمایش تبلت خوب هست ولی برای اندازه های کوچک تر خیلی بزرگ نمایش می دهد ی راه دیگه هم می دونم که باید vluse درست کنم ولی دقیق نمی دونم توی کدوم باشد و dimis رو برای سایزهای مختلف چند بزارم ؟

برای هر کودومش باید سایز فونت تعریف کنید و دونه به دونه روی گوشی واقعی تست کنید ببینید درست نشون میده یا نه

zeyton1199
دوشنبه 03 آبان 1395, 09:47 صبح
سلام ممنونم ولی این سایز فونت رو توی کدوم پوشه باید تعریف کنم این رو دقیق نمی دونم ؟ توی پوشه valus زیر پوشه rss باید باشه یا یه پوشه valuse دیگه تعریف باید بکنم ؟

BOB
دوشنبه 03 آبان 1395, 12:08 عصر
در پوشه values فایل dimens.xml
لینک راهنما (http://stackoverflow.com/questions/32860815/how-to-define-dimens-xml-for-every-different-screen-size-in-android)