PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد یک سایت شبیه kpsitesaz - سایتی که در آن میشه سایت خرید

Hybrid
چهارشنبه 05 آبان 1395, 21:25 عصر
سلام دوستان عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه ، بنده چند وقت پیش به یک سایت مواجه شدم که نحوه ی کار اون برام جالب بود و به عنوان یک برنامه نویس دوست دارم بدونم که چطور میشه همچین سایتی طراحی کرد.
اگر به این سایت (http://www.kpsitesaz.ir) مراجعه کنید ، مشاهده می کنید که در این سایت میشه یک سایت رو خرید . فرایند کار هم راحت هست ، بعد از انتخاب نام دامنه و قالب سایت به صفحه فروش می رید و بعد از پرداخت مبلغی پول سایت برای شما راه اندازی میشه.
خواستم بدونم نحوه ی کار این سایت به چه شکلی هست ؟ باید مجوز های خاصی از هاست داشت باشیم ؟ چطور میشه همچین سایتی درست کرد ؟
برام جالبه که هیچ مدرک هم نمی خواد ( مثلا کارت ملی ، شناسنامه و... ) و خیلی راحت میشه سایت رو خرید .
آیا از دوستان کسی تجربه ی راه اندازی همچین سایتی رو داره ؟
اگر امکان داره تجربیات خودتون رو در اختیار بنده قرار بدین . ممنون میشم .
با تشکر

Mag-Mag
پنج شنبه 06 آبان 1395, 08:44 صبح
سلام

اینا در واقع به این شکل کار میکنند که شما ابتدا یک دامنه ثبت میکنید
از طریق وب سرویس چک میکنند که اگر دامنه قبلا ثبت نشده ، براتون میگیرنش(که این قسمت ثبت سفارش توسط اپراتور و به صورت دستی انجام میشه ، چون دامنه .ir هست و باید در سایت nic.ir ثبت بشه (شایدم وب سرویس داره اینو نمیدونم))

(البته با نام خودشون دامنه رو ثبت میکنند، یعنی دامنه به نام شخص دیگری ثبت میشه)
برای همین کد ملی و شماره شناسنامه و ... نمی خواد

بعد یک cms دارند که یکسری امکانات داره
با چند تا پوسته(قالب)

یک ویزارد درست کردن که ، شما میای قالب مد نظرت رو انتخاب میکنی ،
بعد روی سرورشون برات یک virtual directory درست میکنند (که اینام همه api هاش موجوده ، مثلا Web Site Panel همه ی اینا رو داره)

یعنی در واقع یک برنامه تحت وب هست
که بعد از تکمیل فرم و انتخاب قالب
برات توی iis سرور دقیقا یک هاست ایجاد میکنه (دامنه ای که خریدی رو هم ادد میکنه)
و فایل های مورد نیاز رو کپی میکنه توی virtual directory ست شده iis

تقریبا مشابه کاری که سرویس های وبلاگ انجام میدن
البته به این اسونی که بنده توضیح دادم نیست
و بسیار کار حرفه ای هست

اما از نظر کلی ، برای اینکه ذهنت باز بشه
من کلیت رو عرض کردم