PDA

View Full Version : سوال: حرکت به سمت وب

dab_hrd
پنج شنبه 06 آبان 1395, 13:07 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
من یک درخواست راهنمایی به شرح ذیل دارم لطفا راهنمایی فرمایید:
1-من با c# و sql sever کار کردم البته به صورت ویندوزی و دسکتاپی کار کردم و سمت وب چیز خاصی کار نکردم
2- یک نرم افزار حسابداری به صورت ویندوزی نوشتم و با sql server
اما مشکل اینجاست
مشتری من می خواهد از طریق اینترنت بتواند به نرم افزار وصل شود و یکسری اطلاعات را بخواند برای این مهم چه کار باید کنم :
1- آیا من باید حتما ASP.NET یا MVC را یاد بگیرم و یا راه حل راحت تری وجود دارد
2-آیا من باید کل برنامه ام را عوض کنم و فرضا با ASP یا MVC بنویسم و یا نه یک برنامه کوچک فقط جهت اتصال از طریق اینترنت
3-آیا بودن یادگیری 2 زبان بالا امکان اتصال از طریق اینترنت به بانکم وجود دارد ؟
4-در صورت نیاز MVC بهتر است و یا ASP
ممنون

pouria76
پنج شنبه 06 آبان 1395, 13:31 عصر
سلام
شما اگه بخوای به اطلاعات SQLserver متصل بشید باید یک سرور همیشه فعال (روشن) داشته باشید یا سرور اختصاصی اجاره کنید.
مگر اینکه از mysql و php استفاده کنی.
من خودم تاحالا چندتا برنامه با روش دوم نوشتم و مشکلی هم نداشتم تا الآن.
شاید دوستان راه های بهتری داشته باشند.

dab_hrd
جمعه 14 آبان 1395, 09:34 صبح
ضمن تشکر لطفا راهنمایی فرمایید

ali_md110
جمعه 14 آبان 1395, 10:52 صبح
اول توجه کنید که mvc یک الگوی برنامه نویسی هست که asp.net رو جذابتر کرده و یک زبان برنامه نویسی نیست حتی asp.net هم زبان نیست این اشبتاه رایج بین بعضی ها هست که اینها رو زبان برنامه نویسی می نامند در واقع یک تکنولوژی و تلفیق چند زبان دیگر هست مثل javascript و C#‎‎‎‎‎‎‎‎ و html و ...
اما نظر من Asp.net MVC یا web apiخیلی بکارتون میاد و Single page هم دیگه بهتر اگر کار کنید چون نرم افزارتون حسابداری هست گفتم مثل گوگل که single هست
توی برنامه نوسی وب با Asp.net جدید چند تا template هست
یکیش Asp.net MVC دیگه web api و single page
web api که یک وب سرویس میتونید باهاش پیاده کنید و خیلی عالیه
mvc فراگیر ترهست در ضمن برای singleیک سری فریموورکهای خاص باید بلد باشید KnockoutJS (http://knockoutjs.com/)
(http://www.dotnettips.info/post/2219)
جدیدا هم Asp.net Core اومده و همه اینها رو یکجا گرداوری کرده و خیلی خوب شده اگر یک راست برید سراغ اون که دیگه بهتر تر