PDA

View Full Version : ارسال پوش نوتیفیکیشن وقتی با اجرای url وب سرویس و زدن کویری امکان پذیره؟

php-pro
دوشنبه 10 آبان 1395, 08:39 صبح
سلام.

ارسال پوش نوتیفیکیشن وقتی با اجرای url وب سرویس و زدن کویری امکان پذیره؟

فرضا 100 هزار نفر اپلیکیشن رو نصب کردن و هر دقیقه 100 هزار نفر میانو همزمان به سرور وصل میشن که اگه چیزی بود بردارن ببرن نبودم که هیچی فک کنم منطقی نیستش!

راه بهترش چیه ؟

Nevercom
دوشنبه 10 آبان 1395, 12:53 عصر
جمله تون خیلی گنگ هست، اگر منظور این هست که وب سرویسی داشته باشید که مثلاً هر ۱ دقیقه یکبار فراخوانی بشه تا چک بشه که یوزر پیغامی داره یا خیر، که خب این دیگه Push Notification نیست.
و این راه حل هم اصلاً منطقی نیست.

را حل بهتر همون Push Notification هست.

lizard.tiny
دوشنبه 10 آبان 1395, 13:09 عصر
سلام.

ارسال پوش نوتیفیکیشن وقتی با اجرای url وب سرویس و زدن کویری امکان پذیره؟

فرضا 100 هزار نفر اپلیکیشن رو نصب کردن و هر دقیقه 100 هزار نفر میانو همزمان به سرور وصل میشن که اگه چیزی بود بردارن ببرن نبودم که هیچی فک کنم منطقی نیستش!

راه بهترش چیه ؟
سلام

این موردی که شما گفتید push notification نیست بلکه دقیقاً عکس push notification هست و میشه بهش میگن pull notification

push notification از سمت سرور به سمت کلاینت ارسال میشه اما pull notification رو کلاینت از سرور دریافت میکنه

برای اینکار پیشنهاد میکنم به این شکل انجام بدید

یک دیتابیس ایجاد کنید و notification ها رو درونش ذخیره کنید طوری که هر notification یک ID اختصاصی داشته باشه

یک فایل php هم بنویسید که آخرین ID ثبت شده در دیتابیس رو نمایش بده

توی برنامه مشخص کنید در یک بازده زمانی مشخص مثل 1 دقیقه یا 30 دقیقه اون فایل php رو برنامه برسی و آخرین آیدی رو بخونه و ذخیره کنه

حالا هر بار که برنامه اون ID رو برسی میکنه اگه اون ID از ID که برنامه ذخیره کرده بزرگتر بود یعنی notification جدید ثبت شده و باید notification جدید رو از دیتابیس بخونه و نمایش بده

پیشنهاد میکنم اینو تحت یک وب سرویس خیلی ساده بر پایه xml یا json پیاده سازی کنید

php-pro
دوشنبه 10 آبان 1395, 14:46 عصر
جمله تون خیلی گنگ هست، اگر منظور این هست که وب سرویسی داشته باشید که مثلاً هر ۱ دقیقه یکبار فراخوانی بشه تا چک بشه که یوزر پیغامی داره یا خیر، که خب این دیگه Push Notification نیست.
و این راه حل هم اصلاً منطقی نیست.

را حل بهتر همون Push Notification هست.
ممنون چجوری پوش نوتیفیکشن رو پیاده سازی کنم؟

Nevercom
دوشنبه 10 آبان 1395, 16:29 عصر
می تونید از GCM (https://developers.google.com/cloud-messaging) استفاده کنید.

میتونید مستقیم از این سرویس استفاده کنید یا سرویس های ثالثی که از GCM بعنوان سیستم پیام رسان استفاده می کنن.
بر اساس GCM سرویس های مختلفی ایجاد شدن که چند سرویس ایرانی هم در این بین وجود داره (مثل pushe.co, baas.ir)
بعضی سرویس ها مثل bef.rest هم پیاده سازی خاص خودشون رو دارن و مبتنی بر GCM نیستن.

اگر همین عبار Push Notification رو در این انجمن جستجو کنید، تاپیک های زیادی هستن که در این مورد بخصوص بحث کردن.