PDA

View Full Version : به هم ریختگی حروف زبان عربی

Hossein8867
دوشنبه 10 آبان 1395, 17:06 عصر
سلام دوستان.من در برنامم یه WebView دارم که از زبان عربی بهره میبره و حروف رو منقطع نشون میده.سابق بر این از ArabicReshaper برای TextView استفاده کردم نتیجه داد اما حالا که برای WebView استفاده می کنم جواب نمیده.در اینترنت سرچ کردم به این نتایج رسیدم:

1- استفاده از ArabicReshaper یا PersianReshaper
2- ساخت فایل html و خواندن آن در برنامه
3- استفاده از فونت عربی
4- استفاده از یونیکد utf-8 که از همون اول چه WebView چه android studio روی utf-8 ست شده بود.

تمامی روش های ذکر شده رو امتحان کردم ولی جواب نگرفتم.من از امولاتور GenyMotion و api 10 استفاده می کنم.این رو هم بگم میدونم با عکس گرفتن میشه برای api های پایین تر جای متن ، عکس ست کنم ، اما دنبال روشیم که بشه متن رو درست کرد.

لطفا اگر روشی بلدید که میشه باهاش این مشکل رو حل کرد ذکر بفرمایید.

capitan_nemesis
سه شنبه 11 آبان 1395, 10:50 صبح
اگه مستقیم از فایل html استفاده میکنید تو css میتوانید از @fontface استفاده نمایید

capitan_nemesis
سه شنبه 11 آبان 1395, 10:51 صبح
@font-face
{
font-family: "yekan";
font-style: normal;
font-weight: normal;
src: url('../font/yekan.eot') format("embedded-opentype"),
url('../font/yekan.woff') format("woff"),
url('../font/yekan.ttf') format("truetype"),
url('../font/yekan.svg') format("svg");
}

Hossein8867
سه شنبه 11 آبان 1395, 16:02 عصر
@font-face
{
font-family: "yekan";
font-style: normal;
font-weight: normal;
src: url('../font/yekan.eot') format("embedded-opentype"),
url('../font/yekan.woff') format("woff"),
url('../font/yekan.ttf') format("truetype"),
url('../font/yekan.svg') format("svg");
}

این کار رو قبلا انجام دادم جواب نداد.:گیج:

Hossein8867
سه شنبه 11 آبان 1395, 17:49 عصر
دوستان این رو فراموش کردم بگم که من به جای WebView از یک کلاس extends شده از WebView استفاده کردم به نام ObservableWebView که در این لینک (http://stackoverflow.com/a/14753235/6599627) میتونید مشاهدش کنید.این روشی که دوست عزیزمون capitan_nemesis (http://barnamenevis.org/member.php?306425-capitan_nemesis) گفتن و روش های دیگه رو امتحان کردم و متوجه شدم فونت اعمال نمیشه ، اما زمانی که جای ObservableWebView از WebView استفاده کردم فونت اعمال شد.البته باز هم مشکل جدا بودن حروف حل نشد.الآن دنبال یه راهی هستم که هم از ObservableWebView استفاده کنم ، هم فونت اعمال بشه و هم جدا بودن حروف حل بشه.چون متن خیلی زیاده نمیتونم از عکس به جاش استفاده کنم.