PDA

View Full Version : لایک کردن مثل اینستاگرام

sarah2
پنج شنبه 13 آبان 1395, 03:26 صبح
سلام

چطور میتونم مثل اینستاگرام بخش لایک کردن رو بسازم؟

که با کلیک کردن روی 143297 تبدیل بشه به 143298

لطفا از پایه توضیح بدید

bomb23
پنج شنبه 13 آبان 1395, 06:48 صبح
سلام از آیکن استفاده گنید https://fortawesome.github.io/Font-Awesome/ دو نوع آیکن داره برای قلب، تو خالی و تو پر.
با جاوا اسکریپت به صورت ایجکس وقتی روش کلیک میشه به سرور درخواست بفرستید و جوابش اگر اوکی بود به جای آیکن تو خالی تو پر بذارید و رنگ استایلش رو color به قرمز تبدیل کنید.

sarah2
پنج شنبه 13 آبان 1395, 10:48 صبح
سلام از آیکن استفاده گنید https://fortawesome.github.io/Font-Awesome/ دو نوع آیکن داره برای قلب، تو خالی و تو پر.
با جاوا اسکریپت به صورت ایجکس وقتی روش کلیک میشه به سرور درخواست بفرستید و جوابش اگر اوکی بود به جای آیکن تو خالی تو پر بذارید و رنگ استایلش رو color به قرمز تبدیل کنید.

مرسی
مشکل اصلی من جدول و کوئریش هست

باید فیلد رو از نوع bool قرار بدم؟
ایا این جدول درسته؟ و نیازی به یک جدول برای like هست؟

public class Post
{
public int PostId{get;set;}
public string postname{get;set;}
public int LikeCount{get;set;}
public bool like{get;set;}
}

Moien Tajik
پنج شنبه 13 آبان 1395, 15:19 عصر
درست هست ، نیازی به جدول دیگه نیست . اگر like شد true میشه و قلب تو پر و در غیر این صورت false هستش و قلب خالی نشون داده میشه .

bomb23
شنبه 15 آبان 1395, 09:33 صبح
خیر درست نیست!
مثلا من توی اینستاگرام یه پستی رو لایک میکنم، بعد یه روز میخوام لایکم رو حذف کنم، با این جدول نمیشه تشخیص داد من قبلا اینو لایک کردم یا نه که از تعدادش کم کنه.
باید حداقل یک جدول دیگه بگیرید و مقدار شناسه کاربر و شناسه پست و اطلاعات مورد نیاز دیگه رو داخلش ذخیره کنید و الی آخر

sarah2
شنبه 15 آبان 1395, 09:54 صبح
خیر درست نیست!
مثلا من توی اینستاگرام یه پستی رو لایک میکنم، بعد یه روز میخوام لایکم رو حذف کنم، با این جدول نمیشه تشخیص داد من قبلا اینو لایک کردم یا نه که از تعدادش کم کنه.
باید حداقل یک جدول دیگه بگیرید و مقدار شناسه کاربر و شناسه پست و اطلاعات مورد نیاز دیگه رو داخلش ذخیره کنید و الی آخر

مرسی
میشه جداولش رو بنویسید ایا لایک باید از نوع bool باشه؟

و ارتباطش با جدول Post و User به چه شکل هست؟

bomb23
یک شنبه 16 آبان 1395, 08:02 صبح
منطق برنامه شما رو خودتون میدونید و فیلدهاشو خودتون باید تعیین کنید ولی در کل:
Id
PostId
UserId
Date
و...
که PostId و UserId با جدولای مربوطشون به صورت کلید خارجی ارتباط دارند. و البته UserIdو PostId به همراه هم باید یونیک بشنکه یک یوزر نتونه برای یک پست دو بار لایک بزنه. حالا تعداد لایک یک پست از روی این جدول خونده میشه، رکوردهایی که PostIdشون مثلا X هست.