PDA

View Full Version : تغییر ستون های جدول اکسل

mahdy.asia
شنبه 15 آبان 1395, 19:37 عصر
سلام، من یک فایل اکسل دارم که نام ستون های آن فارسی است و بعلت اینکه حروف ی و ک آن بعضی اوقات فارسی و بعضی اوقات عربی می باشد هنگام گرفتن select با مشکل مواجه هستم می خواهم نام فیلدهای (نام فیلدهای فایل اکسل) آن را قبل از گرفتن select اصلاح کنم چطور می تونم این کار را انجام دهم.

یوسف زالی
یک شنبه 16 آبان 1395, 10:48 صبح
سلام.
فیلد ها رو یا باید rename کنید یا این که As بگیرید.

select [نام کالا] as F1

mahdy.asia
یک شنبه 16 آبان 1395, 18:20 عصر
سلام.
فیلد ها رو یا باید rename کنید یا این که As بگیرید.

select [نام کالا] as F1

مشکل اینه که فیلد "نام کالا" رو نمی تونه پیدا کنه چون "ک" تو select به چور نوشته شده تو اکسل یه جور دیگه فایل اکسل رو مشتری ایجاد می کنه و نمی دونیم که "ک" و "ی" رو در نام فیلدها چطوری نوشته

hp1361
دوشنبه 17 آبان 1395, 08:20 صبح
سلام، من یک فایل اکسل دارم که نام ستون های آن فارسی است و بعلت اینکه حروف ی و ک آن بعضی اوقات فارسی و بعضی اوقات عربی می باشد هنگام گرفتن select با مشکل مواجه هستم می خواهم نام فیلدهای (نام فیلدهای فایل اکسل) آن را قبل از گرفتن select اصلاح کنم چطور می تونم این کار را انجام دهم.

سلام

با ابزاری مثل XLSReadWrite به فایل اکسل وصل شده و سطری که بعنوان سرستون توسط کاربر وارد شده رو اصلاح کنید. یعنی حروف "ک" و "ی" صحیح رو جایگزین کنید.

موفق باشیم

mahdy.asia
سه شنبه 18 آبان 1395, 15:38 عصر
برای اینکه فایل کاربر رو دستکاری نکنم فیلدهای داخل select رو با لیست فیلدهای اکسل مقایسه می کنم اگر تو لیست نبود حروف ک و ی رو جابجا می کنم تا وقتی تو لیست فیلدهای اکسل باشد بعد دوباره select رو می سازم