PDA

View Full Version : پیاده سازی دفترچه قسط

ebrahim.rayatparvar
شنبه 22 آبان 1395, 12:01 عصر
سلام خدمت همه دوستان خوبم.

من میخوام یه برنامه دفترچه قسط خیلی خیلی ساده در حد مقدماتی انجام بدم.
این جداول رو ببینید :
143446

3 تا جدول دارم.tbVendor رو برای تعریف مشتری گذاشتم tbLog رو برای تراکنش های مقدار خردید و مقدار واریزی قسط اینجا ثبت میشه. tbCompany هم فقط داره مشخصات نام مغازه ای که داره کار میکنه و لوگوی مغاره رو میگیره که تو گزارشات بالای گزارش لوگو و اسم بیاد.

این برنامه خیلی کوچیک برای تست نوشته شده حالا میخوام از پیشنهاد ها و نظرات شما استفاده کنم برای بزرگ کردن برنامه و بهینه کردن برنامه در کار و در کل میخوام یه برنامه پرداخت قسط خوبی رو انجام بدم به کمک تجربه شما. و نکته دیگه اینو میخوام با SQL Express 2014 پیاده کنم و EF Firs Model.

ebrahim.rayatparvar
شنبه 22 آبان 1395, 12:16 عصر
قبلا اینو به این صورت بود که تو یه فرم میامد میگفت این مبلغی که داره داده میشه یا بابت خرید است یا پرداخت قسط هست و برای این کار 1 جدول بیشتر نداشتم. حالا این 2 رو میشه جدا کرد یعنی پرداخت قسط رو جدا کنم و واریزی رو جدا و برای هر کدوم فرم های جدای خودش رو داره. تو برنامه قبل محصول اصلا مهم نبود و میتونست هر چی تایپ کنه ولی به نظر من یه بخش تعریف محصول هم باشه بهتره برای بعد گزارش گرفتن خیلی کمکمون میکنه

ebrahim.rayatparvar
شنبه 22 آبان 1395, 15:41 عصر
سلام دوستان.
من تو SQL امدم جدول ها رو درست کردم و برای این کار ساده به نظرم امد بهتره که همون 1 جدول بیشتر نباشه فقط برای خرید و واریز تو طراحی از 2 فرم استفاده کنم ولی تو هر 2 فرم یه گرید دارم که نشون میده قبلا چقدر پول برای خرید داده چقدر قسط داده این گرید تو هر دو فرم یکی میشه.

اینم عکی دیاگرامش برای شروع کار تو SQL Express :

143451