PDA

View Full Version : سوال: محاسبه دقیق مدت زمان بین دو تاریخ و ساعت مختلف در تاریخ شمسی با سی شارپ

امیر مهرشاد
یک شنبه 23 آبان 1395, 20:13 عصر
فرض کنیم یک جنس وارد انبار میشه تاریخ ورود و ساعت ورود اون کالا دقیقا ثبت میشه مثلا : ورود در تاریخ 1395/08/23 و ساعت 13:45:00 وارد میشه

خب موقع خروج اون هم بالطبع تاریخ خروج و ساعت خروج اون ثبت میشه مثلا : خروج در تاریخ 1395/08/30 و ساعت 14:00:00 خارج میشه

محاسبه دقیق مدت زمان نگهداری جنس در انبار با توجه به ساعت و تاریخ ورود و خروج: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با کلاس persianglobalizzation یا ..... چطوری محاسبه کنم که تعداد روز و ساعت رو بمن برگردونه (کبیسه و 6 ماه اول سال (31 روز)- ماه آخر سال (29 روز)هم باید در نظر گرفته بشه)چون تعداد روز رو جدا و تعداد ساعت رو جدا میخوام توی دیتابیس ذخیره کنم

مثلا زمان را بصورت : 60 روز و 23 ساعت برگردونه

شاید سوال خیلیها باشه

بینهایت سپاسگزارم

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 23 آبان 1395, 21:13 عصر
برای نگهداری زمان و تاریخ یک ستون از نوع datetime2 کفایت میکنه. پس تاریخ رو به صورت میلادی ذخیره کنید. در اینصورت میتونید به راحتی با کوئری مشکلتون رو حل کنید. در زمان نمایش به شمسی تبدیل کنید. در زمان ذخیره، تاریخ شمسی که از کاربر دریافت میکنید رو به میلادی تبدیل و ذخیره کنید.

mahtab84
یک شنبه 28 مهر 1398, 19:01 عصر
چگونه اختلاف بین دوتاریخ شمسی را براساس 360 روز حساب کنم .پروژه ای دارم که باید فاصله دوتاریخ رو برگردانم اینکار انجام دادم ولی درمحاسبات مالی سال براساس 360 روز باید محاسبه بشه درحالی که با تابعی که نوشتم سال رو 364 روزه بهم نشون میده.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

مهدی کرامتی
دوشنبه 29 مهر 1398, 19:23 عصر
پکیج FarsiLibrary رو از طریق نوگت نصب کنید و از توابع تاریخ و زمان اون برای محاسبات شمسی استفاده کنید. من تست کردم، خیلی دقیق کار می کرد.