PDA

View Full Version : باز و بستن یک فرم از فرم های دیگه

meysam jahedi
سه شنبه 25 آبان 1395, 01:05 صبح
سلام
چطور میتونم یه فرم رو به صورت show.dialog از یه فرم با یه دکمه باز کنم و با یه دکمه دیگه هم همون show.dialog رو ببندم

gilsoft
سه شنبه 25 آبان 1395, 08:27 صبح
سلام
چطور میتونم یه فرم رو به صورت show.dialog از یه فرم با یه دکمه باز کنم و با یه دکمه دیگه هم همون show.dialog رو ببندم

سلام دوست عزیز

تا جائیکه من میدونم هنگامیکه فرمی با ShowDialog باز میشه .. سایر فرمها غیرفعال Deactive میشن و فقط کنترلهای موجود در فرم بازشده‌ی مذکور فعال میباشند.

بنابراین یا یک Button در فرم ShowDialog شده جهت بستن فرم درنظر میگیرید و یا باید با گزینه‌ی TopMost فرم کارکنید

موفق باشید .....

meysam jahedi
سه شنبه 25 آبان 1395, 09:26 صبح
سلام دوست عزیز

تا جائیکه من میدونم هنگامیکه فرمی با ShowDialog باز میشه .. سایر فرمها غیرفعال Deactive میشن و فقط کنترلهای موجود در فرم بازشده‌ی مذکور فعال میباشند.

بنابراین یا یک Button در فرم ShowDialog شده جهت بستن فرم درنظر میگیرید و یا باید با گزینه‌ی TopMost فرم کارکنید

موفق باشید .....

نمیخوام کاربر قادر به بستنش باشه ، یه فرم کوچیک هستش که یه تصویر gif برا منتظر شدن کاربر برا عملیات نشون میده ، میخوام از همون فرم زیری " خودش بسته بشه این فرم دومی . وقتی فرم رو به صورت show() باز میکنم از Thread اجرا نمیشه و فقط showDialog رو باز میکنه ، نمیدونم راه حلش چیه